Tek Parça Kanvas Baskı

Tek Parça Kanvas Baskı, Ankara Kanvas Tablo

Tek Parça Kanvas Baskı

Tek parça kanvas baskı özel bir kumaş türünün üzerine mürekkep püskürtmeli yazıcı ile istenilen fotoğrafın basılması sonucu çıkan ürüne denmektedir ve adından da anlaşılacağı üzere fotoğraf bir bütün tek kanvasa basılır. Baskıların tasarımı ve fotoğraf kalitesi öncelikle bilgisayardan özel programlar ile hazırlanır ve baskıya geçene kadar en iyi şekilde düzenlemeleri yapılmalıdır. Kendilerine özel baskı makineleri mevcuttur. Tek parça kanvas tabloların baskısı bittikten sonra ürünün baskısının kuruması ve dağılmaması adına dikkatli bir şekilde beklenmeli ve hiçbir yere temas etmemesine dikkat edilmelidir ki mürekkepler bozulmasın.
Kuruması bittikten sonra ise şase üzerine gerilerek tablo haline getirilir. Tüm bunların sonrasında kanvas tabloyu çerçeveli de kullanabilme imkanınız vardır. Tek parça kanvas baskılar her türden üretilmeye açıktır fakat resmin yüksek çözünürlükte olması gerekmektedir ki baskı sırasında görüntüde bozulmalar oluşmasın. Bu nedenle baskı öncesi düzenlenmesi önemlidir. Tuval üzerine basıldığında kötü bir sonuç elde etmemek için bu en önemli detay da diyebiliriz. Resmin kaliteli olmasının yanında boyalar da bir o kadar önemlidir.

Ankara Tek Parça Kanvas Baskı Firması

Kumaşının kaliteli olması, sağlık açısından önem teşkil ettiği için kullanılan markanın orijinal olmasına dikkat edilmelidir. Makine kartuşlarınının da orijinal ürünler olması ürünün kullanım ömrü ve kalitesi açısından önemli olacaktır. Klasik resimlerde kullanılmak üzere keten kumaştan üretilmiş kanvaslar kullanmak ürünün kalitesi, estetiği ve verdiği doku açısından güzel olacaktır. Ancak modern dekor unsuru olan Ankara Tek Parça Kanvas Baskı Firması ürünü genellikle pamuktan hazırlanmaktadır. Bu iki basım türünün arasında büyük bir fark da vardır elbette. O sebele yüzeylerine kimyevi solüsyon uygulaması yapılır ve bu baskının sağlamlığını arttırır.

Ankara Kanvas Tablo

Tek parça kanvas üzerine farklı bir baskı türü yapacaksanız o malzemeye uygun dayanıklılık açısından bir yüzey koruma sürülmektedir.

Tuvale basılan ürünlerin ek olarak ahşap veya bir başka çerçeve ile süslenmesidir. Tabi bu uygulama her malzeme için geçerli değildir. Fiyat konusuna gelirsek, fiyatlarda basılan ürünün hangi baskı da, hangi boyutta ve bunun gibi detaylarına bakılarak karar verilir. Aslında çok fazla bir maliyeti yoktur diyebiliriz. Bu tek parça kanvaslar aslında her yer de kullanıma açıktır fakat iç mekan da kullandığınız tabloları dış mekan da kullanmamanız gerekmektedir. Çünkü, iç mekanda kullanılan Ankara Kanvas Tablo ürünü farklı bir kimyasalı vardır ve dışarıda ki kullanım da akmaya bile yol açabilir. Dış mekanda kullandığınız ankara kanvas baskı tablolar da içeride kullanıma uygun olmaz çünkü, onun da farklı bir yapım aşaması olduğundan iç mekanda kullanımı yapıldığı an da insan sağlığını tehlikeye sokabilir.

Benzer Haberler

Yeni Haberler