Dijital Baskı

Dijital Baskı
Biliriz ki her müşterimiz birbirinden farklı ve kendi içinde değerlidir.
Bizler mutlu müşterilerimizden aldığımız değerler ışığında, uygun zaman diliminde ve tüm imkanlarımızla isteklerinize çözüm üretiyoruz.

Dijital Baskı Nedir?

Yeni nesil teknikler hakkında konuşacaksak, ilk olarak dijital baskı konusundan bahsetmemiz gerekmektedir. 

Elektronik ortamda hazırlanmış tasarımların, gelişmiş teknolojiler yardımıyla basılma işlemine denir. Aynı zamanda bu işlemi hızlı ve kaliteli bir şekilde yapmaktadır. Buna ek olarak; geleneksel tekniklere göre sayfa başına daha çok ürün almaktadır. Bu yüzden oldukça ekonomiktir ve sıklıkla kullanılmaktadır.

Hava şartlarına karşı oldukça dirençlidir. Bunun sebebi; makineler, solvent bazlı boya kullanmaktadır. Buna ek olarak dijital baskı, boyut sınırlandırmasını ortadan kaldırmıştır.

Dijital Baskının Avantajları

Teknolojideki gelişmeler, basım ihtiyacı olan birçok kurumun işini kolaylaştırmıştır. Teknoloji; fiyat avantajı sağlayarak, yaratıcı birçok uygulamayı mümkün kılan çözümler sundu. Düşük maliyet, yüksek hız ve tasarım özgürlüğüne sahip olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. Dijital baskılar, uzun süreli dayanıklılık sağlayan solvent bazlı boyalar ile kullanılmaktadır. Bu sayede tanıtım veya duyuru amaçlı kullanılan reklam ürünleri hazırlanmasına olanak sağlanıyor. Tercih doğru yapıldığı takdirde, reklamın akılda kalıcı olmak ihtimali daha yüksektir. Yüksek hızda kaliteli baskılar üretmektedir. Bu sebeple işi hızlı teslim etmek konusunda büyük avantaj sağlar. Ayrıca maliyet konusunda geleneksel tekniklere kıyasla zayiat daha azdır. Bu kadar avantajına rağmen atık kontrolü konusunda maksimum verim sağlamaktadır. Bu sebeple doğaya karşı minimal zarar verme amacına ulaşma potansiyeli doğar.

Dijital Baskı Fiyatları

Bünyemizde UV, Latex ve Eco Solvent gibi birçok baskı tekniği kullanmaktayız. Yaptığımız işte kendimize güveniyoruz. Baskı ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçin. İşinizi dinleyelim, size en uygun basım türünü ve fiyatını önerelim. Ayrıca etiket ihtiyaçlarınız için 333etiket.com‘u ziyaret etmeyi unutmayın!

Dijital Baskı Nasıl Yapılır?

Dijital baskı makinesi 8 ayrı renk içeren ayrı ayrı 8 kartuş kullanılmaktadır. Bu kartuşlara bağlı kanallardan küçük kartuşlara boya aktarılır. Küçük kartuşlardan ise boya baskı kafasına iletilerek basım yapılmaktadır. Boya aktarma işlemi makine tarafından otomatik olarak yapılmaktadır.

Pankart Baskı

Bünyemizde pankart baskının her nevisinin üretimini gerçekleştirmekteyiz. Sizden aldığımız fikirler doğrultusunda, arzu ettiğiniz pankartlara en iyi çözümleri sunuyoruz. Pankartlar genelde mezuniyet, özel gün ve haftalarda tercih edilmektedir. Buna ek olarak stadyumlarda görmek de mümkündür. Genelde bir düşünceyi yansıtmak ve somut hale getirmek için kullanılmaktadırlar.

Ozalit Baskı Nedir?

Ozalit, ışığa duyarlı bir kâğıt kaplama cinsidir. Yuksek ışık şiddeti kağıda vurdurularak pozlanır. Daha sonra amonyak eklenerek görüntü kağıda sabitlenir. Plan kopya basımında sıkça kullanılmaktadır. Elektrik-elektronik, makine ve inşaat mühendisliği için hazırlanan çizimleri kopyalamak için de kullanılmaktadır.