Magnet Baskı

magnet baskı ankara, magnet baskı fiyatları, ahşap magnet baskı, magnet dijital baskı, magnet fotoğraf baskı, magnet foto baskı, resimli magnet baskı

Magnet Baskı

Magnet baskı, bildiğimiz üzere buzdolabına yapıştırabildiğimiz mıknatıslı ve bir nevi dolabı süslü hale getiren ürünlerdir. Magnetler süs olarak kullanılmasının yanı sıra firmaların reklam yapma amaçlı kullanmasını da sağlar sadece bu değil birçok yer de kullanılır. bir doğum gününde,kutlamada üzerlerine istediğiniz baskıyı yaptırarak davetlilere dağıtabilirsiniz ve oldukça şık bir anı olur.

 

Magnet Baskı İçin Kullanılan Yöntemler

İç mekan baskılarda kullanmak için en çok tercih edilen yöntem olan Latex baskı yöntemi, sağlığa zararsız bir üründür. Makineler rulo olan tüm malzemenin üzerine baskı yapar. Baskılar basıldıktan 3-4 saniye sonra fırında hızlı kuruma işlemi geçirmektedir.
Rulo olan malzemelerin tamamına çok kaliteli ve yüksek çözünürlüklü baskı yapılabilmektedir. İnsan sağlığına zararsız olması ve boyaların kimyasal bir salınımda bulunmuyor olması, Magnet baskıların insan trafiğinin çok olduğu yaşam alanlarında kullanıldıkları düşünüldüğünde önemli bir özelliktir.

UV Baskı, piyasada rulodan ruloya ve yatay makinalar bulunmaktadır. Hemen her yüzeyde klaıcı ve uzun ömürlü bir sonuç sunan Uv baskı yöntemi, magnet baskılar için de vazgeçilmezlerdendir. UV boyalar UV ışığına tepki gösterdikleri için üretimde eş zamanlı kuruma gerçekleşir. Dış ortamlara karşı oldukça dayanıklı olan yapıları sayesinde ankara dijital baskı ürünleri çok uzun süre kullanılabilir.
Sert, esnek ve yarı esnek boya seçenekleri bulunan makine üreticileri makine kurulumu yapılırken hangi boya tercih edilmesi konusunda müşteri ile iletişime geçerler, müşterilerin istekleri doğrultusunda o boyayı sistemde çalışabilecek şekilde düzenleme yaparlar.
Magnet baskılar için oldukça uygundur. Matbaada olduğu gibi dijitalde de baskı alındıktan sonra magnetin üzerine yapışır.

Magnet Baskıları Kimler Neden Kullanır ?

Magnet baskılar, taksici, lahmacuncu, eczane, paket servisçi, pizzacıler gibi birçok sektör içinde reklam amacıyla kullanılmaktadır. Bunun en basit nedeni ise kolay ulaşılabilir bir yerde, göz hizasında duran bu ürünlerin müşteriye kolayca kendini hatırlatması ve ihtiyaç anında ulaşılabilinen ilk araç olabilmesinden kaynaklanır.

Ankara Magnet Baskı

Magnet baskı için en önemlisi ofset baskıdır. Hem maliyeti az hem de oldukça iyi ürün verebilir. Magnetler genellikle çok büyük bir miktara sebep olmaz bu yüzden en iyisini de yaptırıyor olsanız bu sizin için gayet iyi bir fiyata denk gelecektir. Dijital baskı türünde şekiller ve renkler daha nettir. Ofset baskılar daha çok acil işlerde kullanılır. Ankara Magnet Baskı aşamasında selefon kaplama kullanılır ve bu genel olarak uzun ömürlü ve dayanıklı magnet isteyenler için kullanılmaktadır. Magnet baskısının 3 çeşit kesim şekli vardır bunlar;

Özel kesim, standart kesim ve düz kesim olarak ayrılır. Özel isteğiniz doğrultusunda magnetinize kalp, balon, kelebek veya herhangi bir şekil verebilmeniz de mümkündür.
Her şeyden önce magnetin tasarımı yapılmalıdır. Eğer küçük detaylar olacaksa bunları sağlamlaşacak şekilde tasarlamanız gerekecektir. Aslında magnetlerde küçük detaylardan çok büyük ve dikkat çekici olması özellikle reklam firmaları için çok önemli olacaktır bu sayede yayılması daha kolay olacaktır.
Magnet basımları görüldüğü üzere çok kolaydır fakat asıl önemli olan malzemenin kalitesidir. Malzeme ne kadar kaliteli olursa baskı sonucu da gayet memnun edici olur.
Magnet baskılarında ölçü bulunmaz ama genel bir yapısı vardır ve çoğunlukla bu yapı baz alınır ona göre otomatik olarak basılır. Ama yine de ölçü almak istediğiniz de bunu ona göre de yapma imkanları mevcuttur.
Magnetler de istediğiniz gibi renk kullanabilme şansınız vardır ama bunun sonucunda sayfa ve renk konusunda fiyatlar değişiklik gösterebilir ve tabi ki eğer malzeme de kaliteliyse birazcık daha artabilir. Ve son olarak bu magnetlere dilediğiniz gibi fotoğraf da bastırabilirsiniz. Bu işleme de fotomagnet ismini veriyoruz.

magnet baskı ankara, magnet baskı fiyatları, ahşap magnet baskı, magnet dijital baskı, magnet fotoğraf baskı, magnet foto baskı, resimli magnet baskı

Benzer Haberler

Yeni Haberler