Pola Kart

pola kart baskı, pola kart albümü, pola kart boyutu, pola kart baskı fiyatları, pola kart fotoğraf, polo kart fotoğraf baskı, pola kart ankara

Pola Kart

Pola kart, fotoğraflarınızın daha minimalist ve daha şık bir halde basılması tekniği diyebiliriz. Pola kart için özel bir fotoğraf makinesi bile vardır ismi Polaroid makinedir. Kısaca bir şipşak makine de diyebiliriz. Çektiğiniz görüntülere anında ulaşmanız sayesinde buna bu isim verilir. Büyük makinelerin aksine polaroid makineler de çok kullanışlıdır . Pola kartların bir sürü kullanım şekli vardır istediğiniz gibi dekore edebilme şansınız da mümkündür.

Polakart Baskı Ankara

Polaroid makineler, reaktif kimyasallar ile kaplı plastik ve negatif tabakalar içeren film paketleri ile doludur. Deklanşöre bastığınız an kameranın içinde bulunan silindirler pakette ki negatiflerden birini çıkartır ve kamera lensinin önüne koyar. Makinenin perdesi açıldığı an negatif film anlık bir şekilde sabit kalır ve film dışarıdan gelen ışığa maruz kalır. Belirlenmiş pozlama süresi bittiğinde ise kameranın içinde ki silindirler negatif durumda ki filmi çıkartır ve sonrasında Polakart Baskı Ankara ürünü elinize ulaşır.

Polakart Baskı Fiyatları

Bütün analog makineler bildiğiniz gibi aynı şekilde çalışmaktadır. Fotoğrafı çektiğinizde makine de bulunan ışık deliği çekilen nesneden yansıyan ışığın içeri girmesini sağlayacaktır . Fotoğraf makinelerinde bulunan lensler yuvarlak olması sayesinde ışığı her yönden geçirebilir. Yani makinenin içinden filme doğru tek bir yönden yansımaktadır. Fotoğraf makinelerinin içinde ki perde açıldığı anda yansıyan ışık oluşturduğu kalıbın hepsini kırmızı, yeşil ve mavi olmak üzere üç farklı katmandan oluşan bu filme çarptırır ve Pola Kart Ankara fotoğraf oluşur. Pola Kart Baskı Fiyatları için, lütfen email veya whatsapp hattımızdan bize ulaşın.

pola kart
Pola Kart Makinesi Çalışma Prensibi

Polaroid makinelerin çalışmasın da ki sebep negatif filmlerin üzerinde bulunan gümüş bileşenlerin altında ki kimyasal reaksiyonlardır. Kimyasal katmanlar görüntü, geliştirici, zamanlayıcı ve asit katmanı olarak negatif filmin gümüş katman üzerinde renk üretimi sağlamak için kullanılacak olan kimyasal reaksiyon maddesine tepki verir. Gümüş katmanlar ışığı tutar ve bu olayda tepkimeye girecek kimyasallar kalıcı bir şekilde negatif üzerine yansıtılan ışığın rengini almaktadır.
Makinenin içinde ki silindirler, harekete geçtiği anda aynı zamanda aşağı yön de negatiflere basınç uygulayıp tepki vermesi beklenen kimyasalların, negatiflerin beyaz sınırlarda kalmasını sağlar. Sonrasında fotoğraf tamamlanmak için bir süre beklenir. Negatif renkler de ayarlandıkça fotoğraf grirenkten, renkli bir hale geçer. Polaroid kullanan insanlar fotoğrafların çekiminden sonra sallanması gerektiğini önermektedir. Ankara Dijital Baskı, ihtiyacınız olan pola kart imalatını kaliteli ve ekonomik olarak gerçekleştirmektedir.

Benzer Haberler

Yeni Haberler