Kanvas Baskı

Kanvas Baskı

Biliriz ki her müşterimiz birbirinden farklı ve kendi içinde değerlidir.
Bizler mutlu müşterilerimizden aldığımız değerler ışığında, uygun zaman diliminde ve tüm imkanlarımızla isteklerinize çözüm üretiyoruz.

Kanvas Baskı Nedir?

Kanvas baskı, mürekkep püskürtmeli yazıcıdan kanvas üzerine basım işlemidir. Ancak kanvas resim ile karıştırılmamalıdır. Basıldıktan sonra, kanvas bir çerçeveye gerilir. Bazıları çerçevesiz kenarlığı tercih ederken bazıları çerçeveli kanvas baskılarını tercih eder. Çerçevesiz bir kanvas baskısı oluşturmak için; çoğu galeri sarma tekniğini kullanmaktadır. Bu işlem sırasında, kanvas karkasın etrafına sarılır ve çerçeveye aparatlar aracılığıyla sabitlenir. 

Kanvas baskılarda fiyatlar çok değişkendir. Bunun sebebi bu baskı türünün; malzemeye, boyutlara ve kartuş kullanımına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Tuvalin pamuklu ve homojen bir yüzeye sahip olması çok önemlidir. Aksi takdirde renk atma ve dökülme gibi sorunlarla karşılaşmanız mümkündür.

Kanvas Nasıl Keşfedildi?

Kanvas, ilk başlarda kenevirden yapılmaktaydı. Kenevir lifleri; örme, dokuma ve denim kumaş şeklinde üretilip giyim sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır. Günümüzde kanvas üretiminde genellikle pamuk ve polyester kullanılmaktadır. İkisi arasındaki ana fark, rengin keskinliğidir. Renk, sentetik polyester ipliklerin yüzeyinde kalırken pamuk liflerinden yapılmış bir beze sızar. Bu nedenle polyester baskılar daha canlıdır ve pamuk baskılar ise daha uzun ömürlüdür.

Kanvas Duvar Tabloları

Günümüzde kanvas türünün en çok kullanıldığı alanlardan birisi duvar tablolarıdır. Bunun sebebi oldukça şık ve modern bir görünüme sahip olmasıdır. Ayrıca istenilen ebata göre her ortama ayak uydurabilmektedir. Kanvas üzerine yapılan dijital baskı sayesinde, eserleriniz maksimum kalitede sergilenmeye elverişli hale gelmektedir. Bu yüzden kalite konusunda ciddi avantaj sağlamaktadır.

Kanvas Fotoğraf Baskı Fiyatları

Bünyemizde kanvas basım tekniğini kullanarak üretim yapmaktayız. İsteğe göre boş kanvas üzerine dijital baskı yapabilmekteyiz. Ayrıca halihazır bir tasarım üzerine de çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Boş kanvas fiyatları veya kanvas baskı hakkında bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçin. İşinizi dinleyelim, size en uygun baskı tekniğini ve fiyatını önerelim.

Ayrıca etiket ihtiyaçlarınız için 333etiket.com‘u ziyaret etmeyi unutmayın!

Kanvas Baskıda Kaliteli Mürekkep Kullanılmasının Önemi

Baskı makinelerinde kullanılan boyaların, mürekkeplerin insan sağlığına herhangi bir tehdit göstermemesi gerekmektedir. Ayrıca iç ve dış mekanda farklı kanvaslar bastırmanız gerekmektedir. Çünkü iç mekanda kullanılan ürünün boyası dış mekan kullanımlarında hava şartlarında uyumluluk sağlamayabilir. Aynı şekilde dış mekan kanvaslar da iç mekan kullanımı için uygun olmayabilir. Bunun sebebi, dış mekan kanvasların insan sağlığına etkisidir.

Kanvas Baskı Teknikleri

Kurulduğumuzdan beri birçok baskı işi yapmaktayız. En aktif işlerimizden birisi de fotoğraf baskıdır. Kanvas baskıda işini bilen kişilerle çalışıyoruz ve bu sayede müşterilerimizin isteğine en yakın sonuçlara ulaşıyoruz. Bünyemizde birçok kanvas baskı tekniğini kullanmaktayız. Bu sayede sizin isteklerinize birçok çözüm buluyoruz. Bu teknikler;

Tek Parça Kanvas Baskı
Çerçeveli Kanvas Baskı
Parçalı Kanvas Baskı
Kolaj Kanvas Baskı

Tek Parça Kanvas Baskı

Özel bir kumaş türünün üzerine mürekkep püskürtmeli yazıcı ile istenilen fotoğrafın basılması sonucu çıkan ürüne denmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere fotoğraf bir bütün tek kanvasa basılmaktadır.

Baskıların tasarımı ve fotoğraf kalitesi öncelikle bilgisayardan özel programlar ile hazırlanır ve baskıya geçene kadar en iyi şekilde düzenlemeler yapılmalıdır.

İşlemler bittikten sonra baskının kuruması ve dağılması adına sabırlı bir şekilde beklenmelidir. Kuruması bittikten sonra ise şase üzerine gerilerek tablo haline getirilmektedir. 

Bu baskı türünde birçok önemli detay vardır. Ancak resmin kaliteli olmasının yanında boyalar da bir o kadar önemlidir.

Çerçeveli Kanvas Baskı

Çerçeveli kanvas baskı, tuval üzerine basılan resimlerin ekstra olarak ahşap çerçeve yardımı ile süslenmesine denmektedir. Ancak ahşap çerçeveler son zamanlarda daha az tercih edilmektedir. Örnek verecek olursak, artık resim sergilerinde ve evlerde genelde çerçevesiz modeller tercih ediliyor.

Çerçeveli kanvas baskı, Atatürk tablolarında, şehir manzaralı tablolarda veya ünlü ressamların yaptığı resimlerde sıklıkla kullanılmaktadır. 

Bu baskı türünün en önemli özelliği fiyat-performans ürünü olmasıdır. Doğru yerde kullanıldığında hem görsel anlamda hem de ekonomik oldukça avantaj sağlamaktadır.

Parçalı Kanvas Baskı

Parçalı kanvas baskı, diğer kanvaslardan farklıdır. Çünkü parçalı kanvas baskılar adından da anlaşılacağı üzere birkaç parça halinde bulunmaktadır. Bu kanvaslar, basılan resmin 3 ya da 5 parçaya bölünerek bir bütün oluşturmasıyla edilmektedir. Yani kısaca birkaç parça birleşerek tam bir resmi oluşturmaktadır.

Birbirinden ayrı parçaları bir araya getirip tam bir resmi oturtmak biraz zor olabilmektedir. Küçük bir hatada resim kayabilir ve ortaya istenilen görüntü çıkmayabilir. Parçalı kanvas baskı; odanızın, ofisinizin göz alıcı ve şık bir tasarımla daha göz alıcı hale gelmesini sağlar. 

Her kanvasta olduğu gibi bu baskı türünün de yüksek kalitede hazırlanmış olması elzemdir. Kanvas tablolar da tuvale uygulanan baskılar, latex tekniği ile de tercih edilebilmektedir. Genellikle latex basılan tuvaller, sanatsal baskılar için tercih edilmektedir. Ayrıca maliyet açısından oldukça elverişlidir.

 

Kolaj Kanvas Baskı

Diğer baskı türlerinden farkı, kanvas tablonun üzerine birkaç fotoğrafın kolaj haline getirilip kanvas baskı yapılmasıdır. Kolay kanvas tablo yöntemi oldukça popülerdir ve hoş bir görünüm sağlamaktadır. Sıklıkla evlerde kullanılmaktadır. Ancak birçok mekanda görebilmeniz mümkündür. 

Resmin kalitesi yani yüksek çözünürlükte olması en önemli etkendir. Bir fotoğraf bastıracaksanız, yüksek çözünürlüklü olması, estetik değer açısından oldukça avantaj sağlar.

Resimlerin kaliteli olmasını istiyorsanız 300 DPI üzeri çözünürlükte olması gerekmektedir.