Taş Baskı

Taş Baskı
Biliriz ki her müşterimiz birbirinden farklı ve kendi içinde değerlidir.
Bizler mutlu müşterilerimizden aldığımız değerler ışığında, uygun zaman diliminde ve tüm imkanlarımızla isteklerinize çözüm üretiyoruz.

Taş Baskı Nedir?

Taş baskı, mermer taşı üzerine yağlı mürekkeple çizilen yazı ve şekillerin basılma işlemidir. Taşa baskı aynı zamanda litografi veya litografya da denilmektedir. 

Bu baskı tekniği, UV Makinesi ile yapılabilmektedir. Bunun dışında doğal yollarla da yapılması mümkündür. İnsanların tercih sebebi farklı ve şık bir baskı türü olmasından kaynaklanmaktadır. Ancak taşa baskı, serigrafi ve diğer baskı tekniklerine benzerlik göstermektedir. Ancak UV baskı ile yapıldığı için taşa baskıda ragle kullanılmamaktadır. 

Baskı dünyasındaki gelişimler ile beraber istenilen her türlü baskı yapılmaya başlandı. Bir süre öncesine kadar aynı teknikler kullanılmaktaydı. Ancak hep aynı sonuçlar elde ediliyordu. Günümüzde ise bu teknikler bize yaratıcılık olanağı sağlamaktadır.

Taş Baskı Fiyatları

Eski bir teknik olan taş baskı, günümüzde teknolojinin yardımıyla beraber yapılmaya başlandı. Bu yüzden bu baskı tekniği, fiyat konusunda oldukça uygun bir hale geldi. Bu sayede insanlar artık taş baskıyı daha çok tercih eder hale geldi.

Bünyemizde birçok baskı tekniğini kullanmaktayız. Baskı ihtiyaçlarınız için hemen bizimle iletişime geçin. İşinizi dinleyelim, size en uygun fiyatı ve tekniği önerelim. Ayrıca etiket ihtiyaçlarınız için 333etiket.com sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın!

Doğal Taş Baskısı Nasıl Yapılır?

Taş baskının temeli yağın suyu itmesi ile oluşmaktadır. Taş baskı kalıbı için kireç taşının kalınlığı 6-8 arasında olması lazımdır. Ayrıca yüzeyini pürüzsüz olacak şekilde iyice tesviye etmek gereklidir.

Taşa baskı yapmak için özel bir mürekkep ile yazı veya şekil oluşturulmaktadır. Mürekkebin özel olmasının sebebi yağlı olmasından kaynaklıdır. Bu mürekkebin yapımı ise arap sakızı eriğinin, birkaç damla nitrik asitle karışımından yapılmaktadır.

Yazı ve şekil işleri halloldutan sonra net bir görüntü elde etmek için terebentin ile temizlenmektedir. Bunların sonunda su içine sokulur. Bu sayede kireçtaşında gözenekler bulunduğu için üzerine yapılan işlemler dışında tüm gözenekler su ile dolar. Ardından taşın üzerine özel mürekkep sürülür.