Folyo Baskı

Folyo Baskı

Biliriz ki her müşterimiz birbirinden farklı ve kendi içinde değerlidir.
Bizler mutlu müşterilerimizden aldığımız değerler ışığında, uygun zaman diliminde ve tüm imkanlarımızla isteklerinize çözüm üretiyoruz.

Folyo Baskı Nedir?

Folyo baskı, ısı basınç ve metalik kağıt(folyo) kullanan özel bir baskı işlemidir. Bu, çeşitli malzemeler üzerine farklı parlak tasarımlar ve grafikler oluşturmak için kullanılmaktadır. Bu baskı türü, odak alanına inanılmaz bir görünüm kazandırır. Ayrıca grafik oluşturmak için de kullanıma oldukça uygundur. Bu sayede endüstri sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır. 

Genellikle kullanım alanları sert zeminlerdir. Folyo baskıları istediğiniz her şekle sokabileceğiniz için kullanım açısından özgürlük tanır. Bu sayede hemen hemen her ihtiyacı karşılık verebilmektedir. 

Folyo baskının sağlamlığını korumak için üzerine laminasyon kaplanır. Bu sayede kullanım ömrü oldukça uzundur. 

Yapışkanlı Folyo Baskı

Yapışkanlı folyolar, içerisinde bulunan plastik sayesinde oldukça elastik yapıdadır. Bu sayede kaplanacağı alanın şeklini alabilmektedirler. Başka malzemelere ihtiyaç duymaksızın birçok yüzey üzerinde kullanıma müsait bir yapıya sahiptir. Ayrıca günlük yaşamın neredeyse her alanında kullanılabilirler.

Dekoratif Kumlama Nedir?

Dekoratif kumlama, kumlu folyo üzerine uygulanan bir tekniktir. Diğer folyolara göre dekoru daha şık ve göz alıcı olmaktadır. Ancak maliyeti açısından diğer folyolara göre daha yüksektir. Bu baskıyı yaptırmak birçok konuda size büyük avantaj sağlayacaktır. Tek seferde optimum sonuç almak isteyen ihtiyaç sahiplerinin vazgeçilmezidir.

Folyo Baskı Çeşitleri

Normal Folyo

Normal Folyo; cam vitrinlerde, tabelalarda ve yönlendirmelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle AVM ve Eczanelerde camlarda ürünü tanıtmak amaçlı kullanılmaktadır. Buna ek olarak şık görünüm sağlamak için desen kesimleri de kullanılabilmektedir.

Cast Folyo

Cast Folyo otomotiv sektörünün gözdesidir. Bu folyo türü sayesinde araç kaplamaları yapılmaktadır. Bazen tanıtım, bazen ise hoş görünüm sağlamak için kullanılmaktadır.

Şeffaf Folyo

Şeffaf folyo, birçok sektörün gözdesidir. Bu yüzden günlük hayatta hemen hemen her yerde rastlamak mümkündür. Genellikle dijital ve ters baskılar için kullanılmaktadır. Yaratıcılık ve tecrübeye göre birçok işlem gerçekleştirilebilmektedir. Bu yüzden kullanım alanı oldukça geniştir.

Buzlu Cam Folyosu Nedir?

Buzlu cam folyoları, dekoratif kumlamaya oldukça yakın bir baskı türüdür. İkisinde de dilediğiniz gibi şekil, yazı ve renk kullanmanız mümkündür. Bu cam denildiğinde akla bulanık görüntüler gelmektedir. Ancak buzlu cam folyoları bunun sınırlı değildir. Aynı zamanda camların üzerine istenilen puntolar ile şekil ve yazı yazmak da mümkündür.

Folyo Baskı Fiyatları

Bünyemizde uzun zamandır folyo baskı işlemi gerçekleştirmekteyiz. Baskı ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçin. İşinizi dinleyelim, size en uygun baskı tekniğini ve fiyatını önerelim. Ayrıca etiket ihtiyaçlarınız için 333etiket.com‘u ziyaret etmeyi unutmayın!

Folyo Baskı Özellikleri

Folyo baskı ile ilgili benzersiz olan şey, geniş bir renk yelpazesine sahip olmasıdır. Ayrıca kaplama konusunda da büyük bir avantaj sağlamaktadır. En popüler renkler altın ve gümüş folyolardır. 

Folyo baskılar iç ve dış mekan kullanımlarına oldukça uygundur. Ancak optimum sonuçlar için kullanılacak malzemeler değişkenlik gösterir. İç mekanda kullanılan folyo baskılar, su bazlı boyalar ile uygulanmaktadır. Bu sayede sağlık açısından sorun teşkil etmez.

Dış mekanda kullanılan dijital baskı ürünleri, hava koşullarına karşı dayanıklı olmalıdır. Bu yüzden üretim, iklim koşulları hesaba katılarak yapılmaktadır. Bu sayede baskının kullanım ömrü oldukça uzar ve ekonomik anlamda ciddi avantaj sağlamaktadır. Fuar stantlarında, tabela ve bill-boardlarda sıklıkla tercih edilmektedir.