Tuval Çerçeve

Tuval(Şase) Çerçeve
Biliriz ki her müşterimiz birbirinden farklı ve kendi içinde değerlidir.
Bizler mutlu müşterilerimizden aldığımız değerler ışığında, uygun zaman diliminde ve tüm imkanlarımızla isteklerinize çözüm üretiyoruz.

Tuval Çerçeve Nedir?

Tuval çerçeve, kurutulmuş keresteden üretilmektedir. Şase 4 köşelidir ve her köşesinden birbirine monte edilmektedir. Bu sayede ortaya tuval kasnağı çıkar. Ardından, bu işlem bitiminde tuval bezi fazlasıyla kalın ve yırtılmalara karşı dayanıklılık göstermektedir. Buna ek olarak ahşap tuval çerçevesi sıklıkla tercih edilen bir üründür.

Bu malzemelerde en çok kullanılan ve genel olarak kanvas tablo olarak adlandırılan bir türdür. Ayrıca kanvas tablolar, dijital baskı makinelerinde bezlerin üzerine uygulanan bir tekniktir. 

Tuval bezi %100 pamuklu bezden yapılmaktadır. Tuvalin ince bir yapıda üretimini, budakları ayıklanmamış yaş ağaçtan sağlamak mümkündür.

Tuval Çerçeve Fiyatları

Bünyemizde sıklıkla tuval çerçeve imalatı yapmaktayız. İhtiyaçlarınıza göre malzeme seçimi yapılacağından ötürü tuval tablo fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Çerçeve işleriniz için bizimle iletişime geçin. Size en uygun çerçeve modelini ve fiyatı önerelim.

Ayrıca etiket ihtiyaçlarınız için 333etiket.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Hava ve Işık

Hava ve Işık eserler için ortadan kaldırılamayan deformasyon faktörüdür. Güneş ışığnın zararlı IR ve UV ışınlardan ayrıştırılması mümkün değildir. Bu nedenle eserlerin aydınatılmasında filtrelenmiş, sabit, yapay ışıklandırma gereklidir.

Su ve Nem

Su ve nem, eserlere karşı en büyük zararı veren etkenler arasındadır. Tuval bezinin esneyip gerilmesi nemin fiziksel etkileridir.

Kullandığımız sentetik ve doğal iplerin karışımıyla dokunan bezler bu etkenlere karşı oldukça dayanıklıdır. Ayrıca su bazlı müdahaleye imkan sağlarlar.

Malzeme Yapısı ve Mekanik Gerilimler

Tuval bezi belirli güç ve gerilimlere neden olur. Örneğin resmin dikey durma özelliğinden kaynaklanan dengesiz güç dağılımı devreye girebilmektedir. Bu ise aşınmalara ve astarın görünmesine neden olur Bu gerilimleri hesaplama ürünün ömrünü uzatır.

Tuval(Şase) Çerçeve Nasıl Hazırlanır?

Bu malzemelerde en çok kullanılan ve genel olarak kanvas tablo olarak adlandırılan bir türdür. Aynı zamanda tuval resim çerçevesi olarak da bilinmektedir. Buna ek olarak, kanvas tablolar da dijital baskı makinelerinde bezlerin üzerine uygulanan bir tekniktir. Kanvaslar için kullanılan bu makinelerin kendine has mürekkepleri vardır. Bu makinelerde kullanılacak bezler sabitleyici bir sıvı ile kaplanmaktadır.

Baskı yaparken farklı programlar kullanılarak yapılan tasarımlar makine yardımı ile tuval bezlerinin üzerine basılmaktadır. Basım sonrası hangi malzeme ile yapıldıysa kuruma süresi ona göre beklenmektedir. Ardından kuruduktan sonra yüzey koruma uygulanır. Tabi bu yüzey koruma uygulaması her tuval için gerekli olmayabilir. Ancak bu durum bez türüne göre değişiklik göstermektedir. 

Kanvas tablolara çözünürlüğü yüksek olmak şartıyla her türlü fotoğraf basılabilmektedir. Ancak boş bir tuval alıp bunu kendi tasarımlarınızla süslemeniz daha göz doyurucu olacaktır.