Fotoğraf Baskı

Fotoğraf Baskı
Biliriz ki her müşterimiz birbirinden farklı ve kendi içinde değerlidir.
Bizler mutlu müşterilerimizden aldığımız değerler ışığında, uygun zaman diliminde ve tüm imkanlarımızla isteklerinize çözüm üretiyoruz.

Fotoğraf Baskı Nedir?

Aslında fotoğraf baskı, dijital baskının çeşitlerinden biridir. Fotoğraf ihtiyacınız için yüksek çözünürlükte baskı sağlayan makineler kullanmaktayız. Ayrıca bu makineler sayesinde canlı, parlak ve kaliteli fotoğraf baskı imkanı sunmaktayız. 

Fotoğraf baskısından en önemli nokta, fotoğrafın ekrandaki kusursuz görüntüsüyle baskıya aktarılmasıdır. Yani bir nevi fiziki bir hale sokmak diyebiliriz.

Günümüzde fotoğraf baskıları, ihtiyaç ve isteklerinize göre istediğiniz birçok zemine bastırabilmeniz mümkündür. Buna dair tişört, ahşap, cam, bardak, kağıt ve tercihiniz dahilinde birçok zeminden bahsedebiliriz.

Fotoğraf Çerçevesi

Fotoğraflarımızı güzel bir çerçevede saklamak, güzel anlarımızı daha değerli kılmaktadır. Bu yüzden fotoğraflar ve çerçeveler sıklıkla beraber kullanılmaktadır. Bünyemizde birbirinde farklı çerçeve üretimi gerçekleştirmekteyiz. Detaylı bilgi almak için çerçeve sayfamızı ziyaret edin!

İlk Fotoğraf Baskısı Nasıl Yapıldı?

İlk kalıcı fotoğraf, 1822 yılında bitüm bazlı "heliografi" işlemi kullanılarak yapılmıştır. 19. Yüzyıl başlarında icatlar ortaya çıksa da 1900'lü yılların başlarına kadar pek de işlevli hale gelemedi. 1930'lu yıllarda Kodak ve Agfa'nın kolay filmleri fotoğrafçılık sektörünü hareketlendirdi.​

Fotoğraf Baskı Fiyatları

Fotoğraf çıkartma fiyatları gibi soruların cevabını bulmak isteyen kişiler birçok sonuçla karşılaşmaktadır. Bunun sebebi kullanılan malzemenin kalitesi, rötuş seviyesi veya işçilik gibi birçok faktör söz konusudur. Fotoğraf baskı yapan yerler arasında siz de bizi tercih edin. Foto baskı ihtiyaçlarınız için hemen bizimle iletişime geçin. İşinizi dinleyelim, size en uygun baskı türünü ve fiyatını önerelim.

Ayrıca etiket ihtiyaçlarınız için 333etiket.com sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın!

333baski.com'un kurucularından birinin de fotoğrafçı olması dolayısıyla firmamız, fotoğrafçılık ve sanata ayrı bir önem vermektedir. Biz, bünyemizde barındırdığımız ve bu işe heves edinerek deneyim kazanan fotoğrafçılarımızla gurur duyuyoruz. Değerli anılarınıza, sizin kadar değer vererek ve önemseyerek üzerine çalışıyor ve en mükemmel sonuca ulaşmak için çabalıyoruz.

Fotoğraf Baskı Teknikleri

Kurulduğumuzdan beri birçok baskı işi yapmaktayız. En aktif işlemlerimizden birisi de fotoğraf baskıdır. Telefondan fotoğraf çıkartmak isteyen müşterilerimize birçok çözüm sunmaktayız. Aynı zamanda sergi için fotoğraf baskı ihtiyaçlarınız için sergi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Bu işlemleri yaparken fotoğraf kağıdına baskı tekniğini de sıklıkla kullanmaktayız. 

Foto baskı konusunda işini bilen kişilerle çalışıyoruz. Bu sayede müşterilerimizin arzu ettiği sonuçlara ulaşabiliyoruz. Bünyemizde birçok baskı tekniğini kullanmaktayız. Bu sayede sizin isteklerinize birçok çözüm buluyoruz. Bu teknikler;

Çerçeveli Fotoğraf Baskı
Pola Kart Fotoğraf Baskı
Vesikalık & Biometrik Baskı
Fotoblok Baskı
Poster Baskı
Foto Magnet
Diasec

Çerçeveli Fotoğraf

Kısaca çerçeve fotoğraf da diyebiliriz. Basılmış olan fotoğrafı çerçevelemek, fotoğrafa şık bir görünüm kazandıracaktır. Ayrıca fotoğrafı derinleştirerek konulacağı ortama uyumunu sağlayacaktır.

Bu işlem bazen fotoğrafın kenarlarında bulunan gereksiz detayları görünmez kılmaktadır. Bu sayede fotoğrafın estetiği korunmuş olmaktadır. 

Alacağınız veya yaptıracağınız çerçeveyi basmış olduğunuz fotoğrafın boyutuna göre ölçerek almanız daha iyi olacaktır. Bu sayede fotoğrafı çerçeveye tam olarak oturtmuş olursunuz.

Pola Kart Fotoğraf

Fotoğraflarınızın daha minimalist ve daha şık bir halde basılması tekniğidir.  Pola kart fotoğraf baskı için özel bir fotoğraf makinesi mevcuttur. Bu makinelere Polaroid denmektedir. Kısaca şipşak makine de denilebilmektedir. 

Çektiğiniz görüntülere anında ulaşmanız ve özel bir teknik ya da ön bilgi olmaksızın fotoğraflarınızı fiziksel olarak elde edebilmeniz sayesinde bu isim verilmiştir. Büyük makinelerin aksine polaroid makineler de çok kullanışlı bir üründür.

Vesikalık & Biometrik Baskı

Bu baskı çeşidi, yakından ve net bir şekilde çekilmesine denmektedir. Vesikalık fotoğrafta dikkat edilmesi gereken pek bir şey yokken biyometrik fotoğrafta düz ve dik durulmasına dikkat edilmektedir. Biyometrik fotoğraflar genelde resmi yerlerde kullanılmak için çektirilir. Bu yüzden de duruş önemlidir.

Boyutları 50 mm x 60 mm, desensiz ve beyaz bir arka planda çekilmelidir. Arka fonda herhangi bir gölge oluşmamalıdır. Ayrıca kişinin yüzündeki değişimler olmaması için son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır. Yüzünüz kadraja ortalanmış olması elzemdir. Ayrıntılar keskin ve net, kontrast iyi ayarlanmış olmalıdır.

Fotoblok Baskı

Fotoblok, 1 ile 10 mm arasında değişen kalınlıklara sahip, genellikle haritalar bildiri ve uyarı levhaları gibi malzemeler için kullanılmaktadır. Hafif olması sayesinde kolayca taşınabilir ve köpüklü yapısı sayesinde rahatlıkla kesilip, delinebilmektedir.

Baskı işlemi laminasyon makinesi ile gerçekleştirilmektedir. Bu sayede renkler canlı ve uzun ömürlü olmaktadır. Sunumlar, sergiler, maketler gibi çeşitli amaçlarla kullanıma uygundur.

Poster Baskı

Poster baskılarda görsellik ön plandadır. Reklam afişleri, hatıra fotoğrafları gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Ancak mükemmel netlik ve kalite sağlamak için dijital makinelerinin iyi olması gerekmektedir.

Poster kağıdında yapılan baskının iç mekanda kullanımı uzundur. Ancak dış mekan kullanımlarında güneş ve nemden kolaylıkla etkilenebilmektedir. Bu durumda poster baskı sonrası laminasyon uygulaması gerekmektedir.

Foto Magnet

Foto magnet, evlerimizde bile kolayca yapabileceğimiz bir şeydir. Tabi bu özel firmalarda yapılan magnetlerin etkisini yaratmayacaktır. Bu magnetler özel gün davetlerinde misafirlere dağıtım amaçlı yapılabilmektedir. Bunun dışında şahsa özel ihtiyaçlar da söz konusu olabilmektedir.

Magnet basımı için en önemlisi ofset yapmaktır. Bilgisayarınız üzerinden çıkartacağınız tasarıma bir ofset geçmek gerekmektedir. Bunun sebebi, eğer baskınız çok şekilli ise daha düzgün bir kesim yapma ihtiyacıdır.

Magnetlerinizin sağlam ve uzun süre kullanışlı olması için magnet üzerine selefon kaplama yapılmaktadır.

Diasec

Fotoğrafların, akrilik levhaya doğrudan ve kalıcı olarak basım tekniğidir. Fotoğraflar sınırsız yüksek sergi standartlarına monte edilmektedir. Ayrıca geleneksel resim çerçevesine olan ihtiyacı ortadan kaldırmaktadır. Aslında Diasec, 1969 yılında İsviçre’de Diasec-Sovilla SA tarafından tescillenmiş dünya çapında bir markadır.

Diasec sürecinin birçok avantajı vardır. Bir yandan fotoğraflarını görüntüyü bozmadan korumaktadır. Üzerine baskı yapılacak kağıt seçildiğinde hem renkler hem de istenen efektler korunur. Dahası, fotoğraflarınızı UV ışınlarına, çizilmelere ve diğer hasarlara karşı korur. Bu özellikleri sayesinde müzelerde, sergi alanlarında ve galerilerde sıklıkla kullanılmaktadır. 

Parlak kenarlar görsellik açısından mükemmel bir sonuç verir. Diasec süreci; işinizin renklerini, kontrastlarını ve ayrıntılarını vurgulamaktadır.