CNC Kesim

cnc kesim ankara, cnc kesim ahşap, cnc kesim modelleri, cnc kesim fiyatları, cnc kesim harf

CNC Kesim

Cnc kesim, ağaç, pleksi, kontraplak gibi ürünlerin makinalarda otomatik olarak kesilmesidir. Cnc makinası cad ve cam. Programlarında çizili olan dwg, dxf, sti gibi çizim uzantılı belgelerin makinanın programlarına aktarılması sonucunda çalışır. Bu makinalarda 3 boyutlu çizim, eğri kesim ve kesim yapabilmeniz mevcuttur. Bu makineleri elle yapmak mümkün değildir hatta büyük bir tehlikeye de yol açabilir. Cnc nin açılımı : Computer Numerical Control dür. Sert maddelerin kesip biçimlendirilmesinde kullanılabilen bir yöntemdir. Cnc ile ilgilenen firmalar çelik, demir, alüminyum, sac, ahşap gibi vb ürünleri kesip şekle sokabilmektedir.

C.n.c kesiminde kullanılan ürün veya istenilen ürün boyutu ve malzemesine göre fiyat değiştirmektedir. Detaylı kesimler olduğunda fiyat bir tık daha yükselmiş olacaktır çünkü malzeme yapısına göre ve kullanılan miktarına göre farklılık göstermesi mümkündür. Cnc kesim farklı teknolojilerde kullanmaktadır. Örneğin; C.n.c plazma kesim, cnc oksijen kesim, >cnc router kesim, cnc lazer kesim olarak üçe ayrılır. Ama bunların tercihi işin vasfına göre belirlenmektedir. C.n.c kesimi yapan firmalar müşterilerin yorumlarını da okuyup dikkate almalıdır.

 

 

Cnc Kesim Ankara

C.N.C. makineler her türlü malzemeden kesim ve oyma yapmak mümkün kılar ki bu birçok açıdan hem tüketici hem de üreticiye avantaj sağlamaktadır. Öyle ki bu makineler, anahtar kesimini bile yapabilir. Elbette istenen ürünün fiyat hesaplaması, kalitesi ve diğer detayları kullanılan malzemeye ve ürünün boyuta göre değişiklik gösterebilmektedir.

Cnc router makinesi, kesilecek ürünün çeşitli kesici özelliklere sahip uçların hızla dönerek materyali oyması şeklinde çalışır. Bu kesim üzerine çalışan firmalar çok geniş kapsamlı malzemeler ve sistemlerle çalışmaktadır.

Cnc Makineleri İle Kesilebilecek Malzemeler;

Deri, kumaş, kağıt

Ağaç, kontraplak, sunta, mdf, parke

Plastik, pleksi, akrilik, pleksiglas

Seramik, fayans gibi birçok ürün kesimi için Ankara Cnc Kesim kullanılabilmektedir.

Cnc Kesimin Kullanım Yerleri

Kalıp sanayinde kullanılır

Makine imalat sanayisinde kullanılır

Otomotiv yan sanayinde kullanılır

Görsel iletişim, reklam, tabela imalatında kullanılır

Medikal aletleri imalatında kullanılır

Aydınlatma sistemlerinin imalatında kullanılır

Conta ve sızdırmalık elemanları imalatında kullanılır

Yani bakıldığında aslında bildiğimiz birçok yerde kullanımı mevcuttur. Bunların yanı sıra küçük dekor ürünleri, süsler vb şeylerin yapımında da kullanılabilir.
cnc kesim ankara, cnc kesim ahşap, cnc kesim modelleri, cnc kesim fiyatları, cnc kesim harf

Benzer Haberler

Yeni Haberler