CNC Kesim

CNC Kesim
Biliriz ki her müşterimiz birbirinden farklı ve kendi içinde değerlidir.
Bizler mutlu müşterilerimizden aldığımız değerler ışığında, uygun zaman diliminde ve tüm imkanlarımızla isteklerinize çözüm üretiyoruz.

CNC Kesim Nedir?

CNC Kesim, imalatın neredeyse her alanında kullanılmaktadır. Ayrıca farklı yöntemler ve teknikler kullanılarak yapılabilmektedir. Buna rağmen, Her kesim yönteminin avantajları ve dezavantajları vardır. Bu yüzden, kullanılacak malzemeye ve üretim şekline göre değişim göstermektedir.

CNC Kesime örnek olarak ağaç, pleksi, kontrplak gibi ürünlerin makinelerde otomatik olarak kesilmesi verilebilir. Ayrıca Dijital ortamlarda elde edilen tasarımların, çizim uzantılı belgelerinin makineye aktarılması ile çalışmaktadır.

Bu makinelerde 3 boyutlu çizim, eğri kesim ve kesim yapılabilmektedir. Ancak bu işlemleri elle yapmak tehlikelidir ve yapıldığı takdirde büyük zayiatlara neden olabilmektedir.

CNC kısaltmasının açılımı “Computer Numerical Control”dür. Sert maddelerin biçimlendirilmesinde kullanılan bir yöntemdir. Buna ek olarak; kullanılan ürün, malzeme ve istenilen ebata göre değişmektedir. Ayrıca detaylı kesimler olduğunda fiyat bir tık yükselmiş olacaktır. Buna ek olarak kullanılan teknoloji de fiyatı ve süreyi etkilemektedir.

CNC Kesim Fiyatları

Bünyemizde kesim tekniklerinin birçoğunu kullanmaktayız. Süregelen tecrübemizle, ihtiyaçlarınıza çözüm olmaktayız. Kesim fiyatları, tekniğine ve malzemesine göre değişiklik gösterebilmektedir. Kesim ve baskı ihtiyaçlarınız dinleyelim, size en uygun kesim tekniğini ve fiyatını önerelim. Ayrıca etiket ihtiyaçlarınız için 333etiket.com‘u ziyaret etmeyi unutmayın.

Ahşap Kesim

Bu teknik, ahşaba şekil vermek ve istenilen ebatlarda çıktı almak için kesim yapma tekniğidir. Bu teknik, müzik sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır. Örneğin bir gitar yaparken, metaya uygun bir tasarım için kusursuza yakın kesimler yapılması oldukça önemlidir. Buna ek olarak, elinizdeki bir tasarımı oyma, kesme veya yönlendirme teknikleriyle hayata geçirebilirsiniz. Bu sayede hediyelik ihtiyaçlarınıza çözüm bulabilirsiniz. 

Kesim Tekniklerimiz

Plazma Kesim

Router Kesim

CNC Su Jeti Kesim

CNC Kesim ile Neler Yapılır?

Aslında bu teknik ile yapacaklarınız hayal gücünüz ile sınırlıdır. Yapacağınız tasarıma göre kül tablası, tablo, makine parçaları gibi birçok alanda üretim yapma imkanı sağlamaktadır. Bu yüzden ihtiyaç halinde hemen hemen her sektörde kullanılma potansiyeline sahiptir. Özellikle de seri üretim için uygun olsa da tekli üretimler için de gayet elverişlidir.