Teknoloji

Teknoloji
Biliriz ki her müşterimiz birbirinden farklı ve kendi içinde değerlidir.
Bizler mutlu müşterilerimizden aldığımız değerler ışığında, uygun zaman diliminde ve tüm imkanlarımızla isteklerinize çözüm üretiyoruz.

Baskı Teknoloji Nedir?

Baskı endüstrisi, geleneksel teknoloji çeşitlerini kullanmaktan gün geçtikçe uzaklaşmıştır. Bunun nedeni; günümüzde baskı firmaları, sıklıkla yeni teknolojilerden faydalanmaktadır. 

Özellikle reklam endüstrisi, dijital çağda kilit bir rol oynamaktadır. Buna örnek verecek olursak; sokak aralarından stadyumlara kadar görülmektedir. Ayrıca en son ürünleri ve kampanyaları gösteren büyük afişlerin kullanımı oldukça yaygındır.

Baskı Makinesiyle Neler Yapılır?

Baskı teknolojilerinden bahsederken, bu işi kolay hale getiren makineler hakkında konuşmazsak olmaz. Bu makineler, reklam sektörünün olmazsa olmazıdır. Bunun nedeni makinelerin; afiş, tabela, kitap ve dergi basımı işlerini oldukça kolay getirmeleridir. Ayrıca bu işlemleri oldukça hızlı yapmaktadırlar. 

Baskı makinelerini etiket imalatında sıklıkla kullanmaktayız. Ayrıca iç mekan baskı işlerimiz için de kullanıyoruz. Sayfalarımızı ziyaret ederek konuyla alakalı daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Baskı Teknoloji Avantajları

Basım endüstrisindeki teknoloji alanındaki gelişmeler sebebiyle baskı maliyeti önemli ölçüde azalmıştır. Bu nedenle; postalama kartları, hediye çekleri, etiketler ve folyo ürünler dahil olmak üzere kişiselleştirilmiş baskı malzemesi sağlayıcısı olarak baskı teknolojisinin dijital çağda gelişmesini sağladı. Bu sayede geleneksel yöntemlerin getirdiği zorluklar önemli ölçüde azalmış oldu. 

Baskı teknoloji sadece fiyat konusunda değil, hız konusunda da oldukça avantaj sağlamaktadır. Ayrıca geleneksel baskı teknolojilerine kıyasla çok daha seri üretime elverişlidir. Buna ek olarak tek üretimde de oldukça başarılıdır. Bu yüzden bu teknolojiler sıklıkla tercih edilmektedir.

Baskı Teknolojilerinin Etkisi

Her geçen gün teknoloji hayatımıza daha çok girmektedir. Bu etkiden, baskı endüstrisi de payını almıştır. Buna ek olarak, baskı makinelerinin hayatımıza girmesiyle artık işlerimiz çok daha kolay hale geldi. Ayrıca bazen hediyelik, bazen ise reklam sektöründe kendine yer bulmaya başladı. 

Sokaklardaki afişlerde, billboardlarda baskının hayatımıza etkisini görmekteyiz. Bunun sebebi dış mekan ürünlerinin genelde tanıtım amaçlı olmasından kaynaklıdır. Ayrıca bu ürünlerin zorlu iklim koşullarına dayanıklı olması ciddi önem taşımaktadır. 

Yüksek Hız​
Dijital baskı makineleri, geleneksel baskı yöntemlerine kıyasla daha hızlıdır. Ayrıca bu makineler üretim süresini kısaltarak zaman ve para tasarrufu sağlar. Buna ek olarak kaliteden ödün vermez.
Yüksek Kalite​
Baskı teknoloji çeşitlerinin sağladığı en büyük avantajlardan birisi baskı makinelerinin net ve keskin bir görüntü çıkarmasıdır. Buna ek olarak; canlı renkler ve ayrıntılı grafiklerin elde edilmesini sağlar. Ayrıca, dijital baskı makineleri, baskı sonrası işlem gerektirmediği için baskı işlemi sırasında kaynaklanan kayıpların minimuma indirgenmesini sağlar.
Az Maliyet
Yeni nesil baskı makineleri, geleneksel baskı yöntemlerine kıyasla daha düşük maliyetli olabilmektedir. Bunun nedeni, makinelerin daha az iş gücüne ihtiyaç duyması, daha az sayıda materyali kullanmasıdır. Ayrıca daha kısa bir üretim süresine sahip olmasıdır. Buna ek olarak bu iş oldukça güvenli bir şekilde yapılabilmektedir.

Teknoloji Yöntemleri

Bünyemizde birçok teknoloji kullanmaktayız. Bunları sıralayacak olursak; UV Baskı, İç Mekan Baskı, Pigment Baskı, Latex Baskı, CNC Kesim, Lazer Kesim, Plotter Kesim olarak sıralayabiliriz. 

Ayrıca etiket ihtiyaçlarınız için 333etiket.com‘u ziyaret etmeyi unutmayın!

UV Baskı

İç Mekan Baskı

Pigment Baskı

Latex Baskı

CNC Kesim

Lazer Kesim

Plotter Kesim