cnc kesim, iç mekan baskı, latex baskı, lazer kesim, pigment baskı, plotter kesim, teknoloji, Uv Baskı

Teknoloji

Teknoloji, dünya üzerinde var olan insanların gereksinimlerinin en iyi şekilde karşılanması adına ortaya koyulmakta olan beceri, bilgi, süreç ve yöntemlerin hepsi olarak tanımlanan bir kavramdır. İnsanlar gerek geçmişte gerekse günümüzde teknolojiyi yalnızca mal ya da hizmet üretmek amacı ile kullanmıyorlar. Bunun yanı sıra istemiş oldukları bilgiye ulaşmak ve bu bilgileri kullanmak adına da teknolojinin ortaya koymakta olduğu avantajlardan yararlanıyorlar.

Teknolojinin Faydaları

Doğru bir şekilde kullanılan teknoloji ile beraber insanlar bir yandan bilimsel araştırmalar yaparken diğer yandan da insanlığın yararı adına farklı çalışmalar gerçekleştiriyorlar. Doğru bir şekilde kullanılan teknoloji ile beraber insanlar bir yandan bilimsel araştırmalar yaparken diğer yandan da insanlığın yararı adına farklı çalışmalar gerçekleştiriyorlar.

Genel itibari ile teknoloji konusunda meydana gelmekte olan gelişmeler ışığında artık çalışma ortamları ve buradaki çalışanların yaşam standartlarının iyileşmesi konusunda da oldukça ciddi şekilde yardımcı olmaktadır. Teknolojik gelişmelere yatırım yapmayı tercih eden işletmelerde yalnızca çalışanların motivasyonu değil aynı zamanda verim ve büyüme konusunda da oranlar oldukça yüksek hale gelecektir. Özellikle de pandemi döneminde bu konunun önemi daha öncesinde olmadığı kadar artmış durumda.

cnc kesim, iç mekan baskı, latex baskı, lazer kesim, pigment baskı, plotter kesim, teknoloji, Uv Baskı

Pek çok işletme bu dönemde uzaktan çalışma modelini uygulayarak etkili sonuçlar elde etmeyi başardı.

Günümüzde hızla gelişen teknoloji, reklam sektöründe en çok etkilediği alanlardan biri olan dijital baskı teknolojisi, her geçen gün daha çok gelişerek kusursuz sonuçlar vermeye devam ediyor.

Dijital baskıda kullanılan makineler en genel haliyle kesim ve basım işlemleri yapmaktadır. Basım veya kesimin yapılacağı ürüne göre kullanılan makine ve teknolojide de farklılık gözetilebilmektedir. Sonrasında daha detaylı olmak üzere, makinelere kısaca değinelim.

Teknolojinin Gelişimi

Son dönemlerde söz konusu teknoloji olduğu zaman insanların büyük bir kısmının aklına öncelikli olarak gelen şeylerden biri yapay zeka oluyor. Henüz hayata tam anlamıyla geçirilmemiş olsa da özellikle de endüstri ve sağlık anlamında ortaya çıkacak olan faydaları şimdiden bilinmektedir. Öyle ki şimdilerde insanlar artık sadece istedikleri şeyleri hayal etmektedir. Bunların gerek geliştirilmesi gerekse uygulanması sadece yapay zekaya kalmaktadır. Birçok farklı alanda ortaya çıkmakta olan etkilerinin doğru şekilde kullanılabilmesi adına ilk aşamada teknoloji tam olarak anlaşılmalıdır. Çünkü aksi durumda ne yazık ki insanlar hali hazırda teknolojinin faydalarını biliyor olmalarına rağmen bunları kulamla konusunda ciddi anlamda sorunlar yaşayacaktır.

Ankara Baskı Firması, Baskı Çeşitleri, Baskı Fiyatları, Dijital Baskı, Etiket Baskı, Fotoğraf Baskı, Uv Baskı

Uv baskı Teknolojisi

Uv baskı teknolojisi birçok yüzeye kısa sürede kalıcı ve kaliteli, uzun süreli kullanıma uygun baskılar yapmaya elverişlidir.  Makinesinde bulunan lcd ekranı sayesinde makineyi kontrol etmek kolaylaşır. Bilgisayar aracılığıyla verilen komutun ardından makine, boyayı püskürtmek suretiyle boyama işlemine başlar ve UV baskı ışıkları sayesinde hızlıca kurumasını sağlar.

Latex baskı Teknolojisi

Latex baskı teknolojisi, Kullanılan boyalar su bazlı olmalarına rağmen katkısız, tamamen doğal olması sayesinde sağlık ve çevre açısından bir zarar taşımamaktadır. Yaygın olarak afiş, branda, pvc ve kanvas gibi yüzeylerde reklam veya sanatsal amaçlarla kullanılmaktadır.  Çözünürlüğü yüksek, kaliteli sonuçlar elde edilebilmesi sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Lazer Kesim Teknolojisi

Lazer Kesim teknolojisi, ışınlar sayesinde birçok yüzeyi ince bir şekilde kesmeye olanak sağlar. Kesim yapılacak malzemeye göre makineler de çeşitlilik göstermektedir ancak malzemenin doğru seçilmesi gerekmektedir çünkü lazer makinesi ışınları yüksek sıcaklık içerdiği için yanlış malzemenin kenarlarını yakarak görüntüyü çirkinleştirebilir. İnce ve temiz sonuçlar çıkardığı için lazer kesim birçok alanda tercih edilebilmektedir.

CNC Kesim Teknolojisi

Cnc kesim teknolojisi ile kısa sürede birçok ağır veya hafif malzeme, çeşitli yollarla işlenebilmektedir. Sadece kesim değil, şekillendirme, kazıma, rölyef, gravür gibi işlemler de hizmete sunulabilir. Makinede kullanılan uçlar, müşterinin istek ve ihtiyaçlarına yönelik olarak seçilir. Makine bu uçları hızla döndürerek malzeme üzerine uygulama gerçekleştirmektedir.

Plotter Kesim Teknolojisi

Plotter kesim teknolojisi ile folyo, kanvas, branda gibi birçok malzemeye basılan baskılara dekube şeklinde kesim uygulanabilmektedir.  Plotter makinesi sayesinde, floor, folyo, iç mekan baskısı gibi birçok ürün hizmeti sunulabilmektedir. 333 reklam, baskı son teknoloji makineleriyle müşterilerine en kaliteli ve uygun hizmeti sunarak herkesin yüzünde bir gülümseme bırakmayı amaçlayan bir reklam şirketidir.

Related posts

Latest posts

Leave a Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir