Lazer Kesim

Lazer Kesim
Biliriz ki her müşterimiz birbirinden farklı ve kendi içinde değerlidir.
Bizler mutlu müşterilerimizden aldığımız değerler ışığında, uygun zaman diliminde ve tüm imkanlarımızla isteklerinize çözüm üretiyoruz.

Lazer Kesim Nedir?

Lazer Kesim; Karbondioksit veya metal tüpten çıkan yüksek yoğunluklu lazer ışınlarıyla yapılmaktadır. Ayrıca aynalar ile malzemeye odaklanıp, yüksek ısı ile kesilmesine dayanmaktadır. Temelde güneş ışığının bir kağıt üzerine mercek yardımıyla odaklayarak delinmesine benzetilebilecek bir sistemdir. 

Bu sistem ahşap, pleksiglas, mermer, granit, cam ve plastik gibi ürünlerde hassas kesimler yapabilmektedir. Modern endüstri içinde oldukça sık kullanılmaktadır. Ayrıca oldukça büyük ve külfetli makineler yardımı ile yapılabilmektedir. Bu yüzden kesim teknikleri arasında sıkça kullanılan tekniklerden birisidir.

Lazer Kesim Fiyat

Ankara Lazer Kesim ve baskı ihtiyaçlarınız için hemen bizimle iletişime geçin. İşinizi dinleyelim ve size en uygun kesim makinesini, tekniğini ve fiyatını önerelim. Geleneksel çözümlere tepki olacak sıra dışı çözümlerle sizleri mutlu etmeyi hedefliyoruz. Ayrıca etiket ihtiyaçlarınız için 333etiket.com‘u ziyaret etmeyi unutmayın!

Kullanım Alanları

İnşaat makine imalatı, tekstil, ısıtma ve yalıtma sistemlerinde sıklıkla karşımıza çıkar. Buna ek olarak asansör imalatı, elektrik ve aydınlatma imalatı, otomotiv ve yan sanayisi ürünlerinde kullanılır.

Öne çıktığı alanlardan birisi de tabela, duvar dekorları, etiket gibi görsel iletişim alanlarıdır.

Bu kesim türü pek çok sektörde tasarımsal açıdan avantaj sağlar. Ayrıca ince ve pürüzsüz kesim olanakları sayesinde göze hitap eden yüksek kaliteli malzemeler hazırlanabilmektedir.

Lazer Etiket Nedir?

İyi bir reklam aracı olan etiketler aynı zamanda estetik görseller oluşturmak ve endüstriyel mekanlarda ortam kurallarını yansıtmakta ve makine kullanım talimatları verebilmektedir.

Etiket kesimi 2 türlü yapılabilmektedir: Geleneksel bıçak ve lazer.

Geleneksel sistemler, günümüzün hızına ve endüstri standartlarına her zaman uyum sağlayamamaktadır. Bu tür etiketlerde her seferinde hız ve pürüzsüz kesimler sağlayabilmekte ve en küçük malzemelerde bile her seferinde aynı kalitede ürünler çıkarabilmektedir.

Lazer Kesim Nasıl Yapılır?

Malzemenin cinsine, kalınlığına göre ışın çapı değişmektedir. Üretilen ışın, bilgisayardaki program ile ayarlanabilen aynalar yardımıyla makinenin kesme kafasına kadar yansıtılarak ulaştırılmaktadır. Ayrıca kesme kafasına getirilen ışığın kesime başlaması için tek bir noktada odaklanması gerekmektedir. Ardından kesme kafasına gelen ışın demeti malzemenin tek noktası üzerine odaklanır. Bu aşamada gelen ışın, malzemeyi eritip tamamen buharlaştırmaktadır. Ancak kesilen malzemeye bağlı olarak kesim esnasında rahatsız edici bir koku oluşabilmektedir.

Bu yüzden kokunun lazer makinesine bağlı kompresör ile tahliye edilmesi gerekmektedir. Ardından kurutucu girişinde filtrelenen hava, gerekli nemi alındıktan sonra çıkışta tekrar filtre edilmektedir. Ayrıca filtreme işleminin sağlıklı olması için baca ve kompresör sisteminin bağlantılarının iyi yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde makinenin ömrü kısalacaktır.

Lazer Kesim Teknikleri

Günümüzde birçok amaç için birbirinden farklı lazer kesim tekniği bulunmaktadır. Buna örnek verecek olursak; pleksi, metal, alüminyum, ahşap ve sac lazer kesim çeşitleri oldukça revaçtadır. Bünyemizde bu hizmetlerin tamamını sağlıyoruz. Kesim ve baskı ihtiyaçlarınız için 333 Baskı Firmamızla iletişime geçin!