Karkas Çerçeve

Karkas Çerçeve

Biliriz ki her müşterimiz birbirinden farklı ve kendi içinde değerlidir.
Bizler mutlu müşterilerimizden aldığımız değerler ışığında, uygun zaman diliminde ve tüm imkanlarımızla isteklerinize çözüm üretiyoruz.

Karkas Çerçeve Nedir?

Karkas çerçeve, üründe bir yapıyı taşıyan ahşap iskelettir. Normalde duvar panelleri, döşeme kirişleri ve çatı makaslarını yaygın olarak kullanmaktadır. Ancak kanvas tabloların çerçevelerinde de sıklıkla görmekteyiz. Karkas sistem; nem, sürtünme, aşınma gibi durumlara karşı oldukça dayanıklıdır.

Karkas özellikle ahşap evlerde kullanılmaktadır. Tomruk ve kütük evlerinde kullanılan geçilmez sistemler de karkas olarak bilinmektedir. Taşıyıcı sistem için yapıştırma veya vidalarla birbirine monte edilmiş payandalar, dikmeler ve direkler bulunmaktadır. Ayrıca duvarlarda izolasyon mümkündür. Karkasta 15-20 cm kesitindeki dikimler 80 cm ara ile taban kirişi üzerine oturtulmaktadır.

Karkas Çerçeve Nerelerde Kullanılır?

Ahşap evler; tomruk ve kütük evlerinde kullanılan geçilmez sistemler de karkas olarak bilinmektedir. Taşıyıcı sistem için yapıştırma veya vidalarla monte edilmiş payandalar, dikmeler ve dikmeler bulunmaktadır. Ayrıca duvarlarda izolasyon mümkündür. Karkasta 15-20 cm kesitindeki dikimler 80 cm ara ile taban kirişi üzerine oturtulmaktadır.

Ahşap karkas birçok avantaja sahiptir. Hafif olması bir yana; ısı, ses ve yangın yalıtım malzemelerinin ve tüm tesisatların karkas içerisine gizlenebilmesi gibi avantajları bulunmaktadır. Ayrıca sistemin, yüksek kalitede ve uygun bütçede olması gibi artılara sahiptir. Tüm bu özellikler, karkas sistemi en çok tercih edilen malzemeler haline getirmektedir.

Karkas Hangi Malzemelerden Hazırlanır?

Ahşap karkas için kullanılan ağaç türleri; çerçeveler için çam veya meşe olmasına rağmen diğer ürünlerde değişebilmektedir. Özellikle inşaat söz konusu olunca yapının konumlandırılacağı alanın iyi bilinmesi elzemdir. İklim şartları malzeme seçiminde oldukça önemlidir. Bu şartlara göre, ithal veya yerli; çam, meşe, ceviz, kavak, selvi, kayın ve sedir örnek verilebilmektedir.

Karkas Çerçeve Fiyatları

Bünyemizde birçok çerçeve modelinin imalatını gerçekleştirmekteyiz. Karkas çerçevenin birçok opsiyonu bulunmaktadır. Fiyat konusu; işçiliğe ve malzeme kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Çerçeve ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçin. İşinizi dineyelim, size en uygun çerçeve modelini ve fiyatı önerelim.

Ayrıca etiket ihtiyaçlarınız için 333etiket.com‘u ziyaret edin.