Sergi Baskı

Sergi Baskı
Biliriz ki her müşterimiz birbirinden farklı ve kendi içinde değerlidir.
Bizler mutlu müşterilerimizden aldığımız değerler ışığında, uygun zaman diliminde ve tüm imkanlarımızla isteklerinize çözüm üretiyoruz.

Sergi Baskı Nedir?

Sergi baskı hizmeti, profesyonel çalışmalar yapan fotoğrafçılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Buna ek olarak iç mimarlar, sanatçılar, müzeler, galeriler gibi çeşitli kurumların da gözdesidir. 

Bu baskı hizmetine duyulan ihtiyacını karşılamak isteyen kişiler, yeteri kadar kaliteli baskı hizmeti alamıyorlardı. Teknolojinin gelişimiyle beraber pek çok konuda olduğu gibi bu konuda da ciddi adımlar atıldı. İyi bir baskı çalışmasında görsellerin mümkün olduğu kadar kaliteli basılması elzemdir. Aksi takdirde baskı çalışmaları birçok sorunu da beraberinde getirecektir.

Sergi Baskı Fiyatları

Bünyemizde sergiler için baskı yapmaktayız. Geçmişten günümüze yaptığımız sergi işlerinden edindiğimiz tecrübelere güveniyoruz. Bu konuda size en uygun çözümleri sunacağız. Baskı ihtiyaçlarınız için hemen bizimle iletişime geçin. İşinizi dinleyelim, size en uygun baskı tekniğini ve fiyatını önerelim. 

Ayrıca etiket ihtiyaçlarınız için 333etiket.com‘u ziyaret etmeyi unutmayın.

Sergi Baskı Nasıl Yapılır?

Baskı işlemine direkt olarak geçmeden önce bilinmesi gereken birkaç konu vardır. Bunların başında işini bilen insanlarla çalışmak gelmektedir. İyi bir firma tarafından gerçekleştirilecek olan hizmet birçok engelin ortadan kalkmasını sağlar. Firma seçiminin ardından detaylıca mekan analizi yapılmalıdır. Bu sayede serginin ana hatları oluşturulmuş olur. Ana hatlar oluştuktan sonra hangi baskı tekniğinin kullanılması gerektiği seçilir. Bu yapılırken her zaman olduğu gibi deneyimli kişilerle iş birliği kurulması oldukça önemlidir. Bu kişiler gerekli çalışmaların çok daha kısa sürede bitmesini sağlar. Bunun yanında yapılacak işin optimum kalitede olmasına olanak sağlar.

Neler Yapıyoruz?

Kurulduğumuzdan beri birçok baskı tekniğini kullanmaktayız. Bunların arasında sergiler için baskı ön plana çıkan tekniklerimizden birisidir. Sergi baskı konusunda işini bilen kişilerle çalışıyoruz. Bu sayede müşterilerimize, arzu ettikleri çıktıları sunuyoruz. Sergi baskı tekniği olarak;

Banner Baskı
Pleksi Sandviç
Delikli Branda Baskı
Branda Baskı
Duratrans Baskı

Banner Baskı

Bu baskı tekniği, gövdesi alüminyum olan bez parçasından ve bir borudan oluşmaktadır. Portatif şekilde küçültülerek rahatlıkla taşınabilir özelliğe sahiptir. Taşınmasının yanında kurulumu da oldukça kolaydır. Genellikle tanıtımlar, sergiler, fuarlar ve açılışlarda sıklıkla kullanılmaktadır. 

Banner baskı istenilen her ölçüde yapılabilmektedir. Tasarımı yapıldıktan sonra banner üzerine uygulanır. Roll-Up banner, kullanım açısından oldukça geniş yelpazeye sahiptir. İster ofis, ister yapılacak bir özel gün aktivitesi için gayet uygundur. Ayrıca istekleriniz doğrultusunda baskısız bir banner alabilme imkanınız da mümkündür. 

Üzerindeki baskıyı dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Ayrıca kağıdın üzerine baskı yapılırken yıpranma ve yırtılma gibi sonuçlarla karşı karşıya kalmazsınız. Bunun sebebi baskı aşamasında laminasyon yapılmasıdır. Tüm bu avantajların yanında cep yakmaz, ekonomik anlamda avantaj sağlamaktadır.

Pleksi Sandviç

Pleksi Sandviç, 1969’da keşfedilmiştir. O tarihten beri dünyada hızlıca yayılarak, popüler sanatsal ürünlerin başında gelmiştir. Genellikle çerçeveli görünümden ziyade eserlerinize daha modern bir görünüm sağlamaktadır.

Bu baskı tekniği, arzu edildiği takdirde fotoğrafa kurumsal kimlik katabilmektedir. Kısacası her ihtiyacı karşılayabilecek ve isteklere cevap verebilecek bir yapıya sahiptir. Pleksi sandviç sayesinde fotoğraflarınızın veya grafiklerinizin akrilik arasından süzüldüğü keskin bir hava yaratılmaktadır. Bu sayede fotoğraf daha canlı ve hareketli gözükmektedir.

Pleksi Sandviç baskılar, UV koruması sağlamaktadır. Bunun yanında havayla temassız yapısı ömürlük bir eser sunar. Uzun süre canlılığını koruyan bu dijital baskı ürünü, metalik ya da parlak kağıda basılabilmektedir.

Delikli Branda Baskı

Bu baskı türü veya diğer bir adıyla Mesh, delikli bir yapıya sahiptir. İsteğe göre soyulma imkanı sağlar. Fiyat konusuna gelirsek o konuda da sizleri zorlamayacak fiyatlara sahiptir. Bu sebeple oldukça uygun fiyatlara bulunabilmektedir.

Boyut konusunda sınırlı değildir ve her ölçüde yapılabilmektedir. Aynı zamanda hava şartlarında bile kendini korur ve kolay kolay zarar görmez.

Delikli yapı sayesinde rüzgar gibi çeşitli hava olaylarından etkilenmemesi birçok kişi tarafından avantajlı görülmektedir. 

İstek üzerine dışarıdan içerisi gözükmez veya tam tersi şekilde tasarlanabilmektedir. Sırf bu sebepten ötürü bile insanlar delikli branda kullanımını sıklıkla tercih etmektedir. Bu baskının solmasını engellemek için UV koruyucu ürünler kullanılmaktadır. Ancak hepsinden önce laminasyon işlemi yapılması gereklidir. 

Branda Baskı

Bu baskı tekniği, aslında PVC kategorisine giren bir türdür. Branda hem uygun fiyata kolayca bulunan hem de birçok alanda kullanım için uygun bir malzemedir. Bu baskı türü hem kaliteli hem de esnek bir yapıya sahiptir. Bu sayede uzun süreli kullanıma açıktır.

Genel olarak beyaz zemine uygulandığı düşünülmektedir. Ancak kesin olarak beyaz renk zorunlu değildir. Beyaz renk kullanılmasının en önemli nedeni kolay baskı yapılabilmesidir. Branda baskı dış mekan koşullarına oldukça dayanıklıdır. Bu yüzden AVM, reklam afişleri, eczane gibi yerlerde sıklıkla kullanılmaktadır.

Branda baskılar için uygun yerin seçilmesi, doğru malzemelerin ve tekniklerin kullanılması oldukça elzemdir. Brandanın herkesin görebileceği bir yerde olması haneye artı puan yazacaktır. 

Duratrans Baskı

Bu baskı türü diğerlerine göre biraz farklıdır. Duratrans baskılar, plastik ve  yüzeyi puslu bir yapıya sahiptir. Bu baskılar içten aydınlatma veya arkadan aydınlatma kullanılmaktadır. Duratrans baskı, şeffaf bir alan üzerine yapılmaktadır. Ardından ışık alması sağlanır ve resim daha canlı bir hale getirilmektedir. 

Bu baskı genelde iç mekanlarda tercih edilmektedir anca dış mekan kullanımları da mevcuttur. Kullanılacağa mekana, ebata göre fiyat değişimi göstermektedir. Duratrans baskılarda kullanılan malzemeler iç ve dış mekana göre değişmektedir. 

Polyester hammaddesinden üretilmektedir. Ardından renklerin doygunluğunu kaybetmeden canlı renkler sunması için bir katman kimyasalla sıvanmaktadır.