Mat Parlak ve Metalik Baskı

Mat Parlak ve Metalik Baskı
Biliriz ki her müşterimiz birbirinden farklı ve kendi içinde değerlidir.
Bizler mutlu müşterilerimizden aldığımız değerler ışığında, uygun zaman diliminde ve tüm imkanlarımızla isteklerinize çözüm üretiyoruz.

Mat Parlak ve Metalik Baskı Nedir?

Bu teknik fotoğraflarımızı en net ve en canlı şekilde görebilmemizi sağlayan bir baskı türüne Mat Parlak ve Metalik Baskı denir. Birçok sektörde kullanılmaktadır. Ayrıca insanların mutlu bir şekilde kullandığı baskı türüdür. Temelde 3 farklı baskı çeşidi vardır: Mat, Parlak ve Metalik Baskı.

Baskı Çeşitlerimiz

Mat Baskı

Mat baskı, isminden anlaşılacağı üzere parlaklığı neredeyse olmayan ve tamamen sadeliği ile ön planda olan bir baskı türüdür. Ayrıca bu baskı türünde fotoğrafın çizilmemesi ve herhangi bir zarar görmemesi için üzerine koruyucu bir tabaka çekilir. Bu sayede pürüzsüz bir dokuya sahip olabilmektedir.

Parlak Baskı

Parlak baskıdaki amaç, ışığı olabildiğince fazla tutmasıdır. Bunun sayede arzu edilen sonuca en canlı ve göz alıcı şekilde yansıtılmış olur. Ayrıca Parlak baskı, yüksek çözünürlük her fotoğrafı en ince detayına kadar görmenizi sağlar. Bu baskı isteğe göre birçok alanda kullanıma uygundur. Örneğin tişört, bardak ve anahtarlık gibi birçok alanda dijital baskı kullanılmaktadır.

Metalik Baskı

Metalik baskıda süblimasyon yöntemi kullanılmaktadır. Bu sayede istediğin her rengi canlı ve net bir şekilde bastırmanız mümkündür. Metal baskı belirli bir kalınlığa sahiptir. Ayrıca her hava koşulunda dayanıklılık göstermektedir. Günlük hayatta hemen hemen her yerde karşımıza çıkarlar. Asansör, beyaz eşya anahtarlık gibi kalıcı olmasını istediğimiz bölgelerde kendisine yer bulur.

Mat, Parlak ve Metalik Baskının Avantajları

Her bir türün birbirinden farklı avantajları vardır. Genelleme yapacak olursak, firmalar bu baskı türlerini bir ürününü reklamını yapmak için kullanmaktadır. Tabii ki birçok kullanımı mevcuttur. Ancak asıl konu tanıtım ve reklamdır.

Bu baskı türünün öncelikle reklamını yaptığınız ve satmış olduğunuz ürünlerin üzerine basıldığında akılda kalıcılığı artırır. Ayrıca bu baskılar fiyat konusunda oldukça uygundur.

Metalik Baskı Fiyatları

Metalik Baskı, kurulduğumuzdan beri en çok yaptığımız işlerden birisidir. Baskı ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçin. İşinizi dinleyelim, size en uygun baskı tekniğini ve fiyatını önerelim. Ayrıca etiket ihtiyaçlarınız için 333etiket.com‘a göz atmayı unutmayın!

Kullanım Alanları

Mat, Parlak ve Metalik baskının kullanımı alanı oldukça geniştir. Bazen bir ürünün amacını belirtmek, bazen ise nasıl kullanılacağını belirtmek için kullanılmaktadır. Örneğin asansörlerin üzerine bazı metal etiketler bulunur. Asansörün kullanıma uygun olup olmadığı veya kaç kişilik bir bünyesi olduğunu anlatan etiketler bulunmaktadır. 

Tanıtım amaçlı hemen hemen birçok sektörde kullanılmaktadır. Bu sayede firmalar logolarını da baskı içerisine koyarak işlerini unutulmaz hale getirebilmektedir. 

Kısaca şunu söyleyebiliriz. Mat, Parlak ve Metalik baskının kullanım alanları hayal gücünüz ile sınırlıdır. Bu sayede birçok sektörde kullanılabilmektedir.