Folyo Baskı

folyo baskı ankara, folyo baskı fiyatları ankara, alüminyum folyo baskı, araç folyo baskı, dijital folyo baskı, folyo baskı etiket, latex folyo baskı,

Folyo Baskı

333 ankara baskı firması

Folyo baskı, ısı, basınç ve metalik kağıt (folyo) kullanan özel bir baskı işlemidir. Bu, çeşitli malzemeler üzerinde farklı parlak tasarımlar ve grafikler oluşturmak için kullanılır. Folyo baskı, odak alanına inanılmaz bir görünüm kazandırır ve birçok endüstride hızla tercih edilen baskı yöntemi haline gelir. baskı, folyo adı verilen parlak genellikle yapışkanlı kağıt üzerinde veya arkası yapışkanlı mat bir kağıt üzerinde yapılan bir baskı türüdür.

Genellikle kullanım alanları sert zeminlerdir. Folyo baskıları istediğiniz her şekle sokabileceğiniz için kullanım açısından bir özgürlük tanır ve hemen her ihtiyaca karşılık verir. Renkler konusunda ise dilediğiniz her rengi kullanabilirsiniz bu açıcan da oldukça zengin bir baskı türüdür. Folyo baskının sağlamlığını korumak için üzerine laminasyon kaplanır ve bu sayede kullanım ömrü kadar kalıcılığı da uzun sürer.Bu nedenle, bu teknik, folyoya ısıtılmış bir kalıp uygulanarak katı bir yüzeye metalik veya pigmentli folyo uygulamasıdır. Bu, küçük, karmaşık bir tasarım veya daha büyük bir yüzey alanı olsun, kalıbın tasarımını bırakan yüzeye kalıcı olarak yapışmasını sağlar.

Folyo Baskının Özellikleri

Folyo baskı ile ilgili benzersiz olan şey, geniş bir renk ve kaplama yelpazesine sahip olmalarıdır. En popüler renkler açıkça altın ve gümüş folyolar olsa da, hepsi değerli metallerin görünümünü kopyalamaya yardımcı olan holografik ve sedef gibi birçok başka renk ve efektle gelir. Folyo baskılar iç ve dış mekan kullanımına son derece uygun olmasının yanında kullanılan malzeme çeşidi iç ve dış mekana göre farklılık göstermektedir. İç mekanda kullanılan folyo baskılar, su bazlı boyalar ile uygulanır. Su bazlı boyalar da sağlık açısından hiçbir sorun yaşatmaz.

Dış mekanda kullanılan ankara dijital baskı ürünleri dış mekanın bir getirisi olan hava koşullarına karşı uzun süre dayanıklı olmak zorunda olduğu için buna göre üretilir. Kalıcılığının uzun olması sebebi ile bunu bastıran herhangi bir firma sürekli olarak reklam yapmak zorunda olmayacaktır ve bu da onu maddi yönde olumlu bir şekilde geri dönüş sağlayacaktır. Bu sayede dış mekanlarda folyo baskısı, fuar standlarında, tabela ve billboardlarda fazlaca tercih edilir.

Folyo baskılar 3 çeşittir

-Normal folyo
Cam vitrinlerde, tabelalarda ve yönlendirmeler de çok kullanılır.

-Cast folyo
Araç kaplamalarında daha çok tercih edilir. Onun dışında girintisi çıkıntısı olan yerlerde de tercih edilmek için uygundur.

-Şeffaf folyo
Çoğunlukla dijital baskılar ve ters baskılar için kullanılır.

Dekoratif kumlama, kumlu folyo üzerinde uygulanan bir baskı türüdür. Diğer folyolara göre dekoru daha şık ve göz alıcı olmaktadır ama maliyeti de aynı şekilde diğer folyolara göre yükseklik gösterebilir. Bu baskıyı yaptırmak sizin için çok avantajlı olacaktır bir kere de en iyisini yaptırmak hem görsellik açısından hem de sizin memnuniyetiniz açısından iyi olacaktır.

Buzlu cam folyoları, dekoratif kumlamaya oldukça yakın bir baskı türüdür. İkisinde de dilediğiniz gibi şekil, yazı ve renk kullanmanız mümkündür. Buzlu cam denildiğinde akıllara direk bulanık görüntüler, bulanık cam görselleri gelebilir fakat sadece bunula sınırlı değildir. Aynı zaman da camların üzerinde istenilen puntolar ile şekil ve yazı yazmak da mümkündür.

folyo baskı ankara, folyo baskı fiyatları ankara, alüminyum folyo baskı, araç folyo baskı, dijital folyo baskı, folyo baskı etiket, latex folyo baskı,

Benzer Haberler

Yeni Haberler