Floor (Yer) Grafikleri Baskı

floor baskı ankara, yer grafikleri baskı, dijital baskı ankara, Floor (Yer) Grafikleri Baskı

Floor (Yer) Grafikleri Baskı

333 ankara baskı firması

Floor (Yer) Grafikleri Baskı , ürünlerin kullanım yeri çok geniş bir çapa sahiptir ve hemen her yerde karşınıza çıkabilir. En çok alışveriş merkezleri, iş merkezleri, okullar, spor salonları gibi yerlerde karşılaşılır. Zemine uygulanan ve yer grafiği olarak da bilinen bir baskı çeşididir.

Floor baskı sağlamlığı ile de dikkat çeker. Üzerine uygulanan laminasyon malzeme sayesinde kullanım ömrü uzar ve folyo baskının canlı görünümü; renk solması, çizilme, silinme gibi sorunlara maruz kalmadan, uzun süre kullanılmasını elverişli hale getirir.Kullanılma amacı verilmek istenen mesaja göre değişmekle birlikte genellikle yol gösterme amacı güder. Büyük ve karmaşık olabilecek mekanlarda yer gösterimi, uyarma ve tanıtım amaçlı kullanılmaktadır.
Örneğin alışveriş merkezlerinde mağazaların yerlerini işaret etmekle birlikte müşterileri yönlendirmektedir de.

Floor (Yer) Grafikleri Baskı Ankara

Aynı şekilde hastanelerde hastaları yönlendirmek, marketlerde kasa önünde insanların mesafelerini korumasına yardımcı olmak amacıyla kullanılmaktadır.

Floor baskı, herhangi bir ürün tanıtımı için çok önemli bir reklam aracıdır. Efektler kullanılarak boyutlu bir görüntü sağlanarak  müşterinin ilgisini doğrudan çekebilir ve onu yönlendirebilir.

Baskıda dikkat edilmesi gereken en önemli husus laminayon uygulamasıdır  Laminasyonu olmayan bir baskı, hem müşteriyi hem reklam firmasını zarara uğratacak, hem de aslında sıradan ve kötü işlenmiş bir folyo baskıdan farkı kalmayacaktır.

Floor Baskı Yapımı

Floor baskı yapılırken öncelik tasarımdadır. Müşteri, baskının konulacağı yeri ve amacını belirledikten sonra uzman tasarımcılar müşterinin istek ve ihtiyacına yönelik bir tasarım hazırlarlar. Müşteri tarafından onaylanan tasarım baskıya yönlendirilir ve folyo makinaya sürülür. Tasarım özellikle yapışkanlı folyoya basılır. Bu sayede baskı yere yapışma özelliği kazanır. Baskı iç ve dış mekanın koşullarına karşı dayanıklı olabilmesi için su bazlı ya da solvent mürekkepler kullanılarak yapılır. Pürüzsüz, net ve canlı renklerde çıkan folyonun üzerine laminasyon malzeme ile kaplama uygulanır. Bu yukarıda da bahsettiğimiz gibi ürünün ömrünü uzatmakla birlikte her şeye karşı daha dayanıklı yapar. Sürekli ayak altında olacağı için laminasyon kaplaması, ankara dijital baskı için ayrı önem arz etmektedir. Sonrasında baskı, makine ile kesilir ve uygulamaya hazır hale getirilir.

floor baskı ankara, yer grafikleri baskı, dijital baskı ankara, Floor (Yer) Grafikleri Baskı

Benzer Haberler

Yeni Haberler