Vesikalık&Biometrik Baskı

vesikalık fotoğraf baskı, ankara fotoğraf baskı, biyometrik fotoğraf baskı

Vesikalık&Biometrik Baskı

Vesikalık&Biometrik Baskı, herkesin düşündüğü gibi vesikalık baskı yüzünüzün yakından ve net bir şekilde çekilmesine denilebilir. Vesikalık fotoğrafta dikkat edilmesi gereken pek bir şey yokken biyometrik fotoğrafda düz ve dik durulmasına çok dikkat edilir. Biyometrik fotoğraflar genelde resmi yerlerde kullanılmak için çektirilir bu yüzden de duruş önemlidir.

Biyometrik fotoğraf da yüz hatları en net şekilde olmalı,saçlar temiz ve taranmış olmalı, abartılı bir makyaj olmamalı ve piercing tarzı takıların çıkartılması gereklidir. Arka fonun tamamen beyaz olması, desensiz olması ve ışığın da görüntüyü bozmayacak bir şekilde olması zorunludur.

Çoğu fotoğrafçıya göre erkeklerin bıyık ve sakal ile fotoğraf çektirmesi önerilmez çünkü kestiklerinde onlar için küçük sorunlar yaratabilir. Bunlar dışında fotoğrafları fotoğraf makinesi ile çekip bilgisayar üzerinden photoshop uygulaması ile düzenleyip ondan sonra çıkartabilirsiniz.

 

Vesikalık&Biometrik Baskı Ankara

Biyometrik fotoğraflarda, mimik kullanılmamalı, ağız kapalı olmalı, saçlar yüzü kapatmamalı, gözler direk kameranın lensine odaklanmalı, yüz fotoğrafta ortalanmış bir şekilde durmalı, başın konumu dik durmalı, fotoğraflarda gereksiz aksesuarlar bulunmamalı, ayrıntılar net olmalıdır.

Vesikalık&Biometrik Özellikleri

Boyutları 50 mm X  60 mm, desensiz ve beyaz bir arka planda çekilmelidir. Arka fonda herhangi bir gölge oluşmamalıdır. Kişinin yüzünde değişimler olmaması için son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır. Yüzünüz fotoğrafta ortalı ve gözükecek şekilde durmak zorundadır. Renkler oldukça nötr olmalıdır, oynanmamalıdır ve doğal hali ile kalmalıdır.  Ayrıntılar keskin ve net olmalıdır kontrast ise iyi bir şekilde ayarlanmalıdır. Direkt kameraya bakılmalı ve herhangi bir mimik yapılmamalıdır. Işık ise yüze doğru açı ve doğru ölçüde yansıtılmalıdır. Eğer kişi gözlük kullanıyorsa camın yansıtmıyor olmasına çok dikkat edilmelidir.
Zorunlu gözlük kullanımı dışında gözlük kullanılmamalıdır. Ankara Fotoğraf Baskı ürünleri söz konusu olduğunda vesikalık&Biometrik Baskı fotoğraflarda ücret oldukça azdır.
Vesikalık fotoğraflar arka fonu sade olan ve doğru fotoğraf makinesi aracılığı ile çekilmelidir. Parlak bir kağıda basılmamalıdır.
Vesikalık fotoğrafta da biyometrik de olduğu için gibi son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.
Vesikalık fotoğraf da mimiklerinizi kullanmanız serbesttir ancak fazla abartmadan.

Benzer Haberler

Yeni Haberler