Ahşap Karkas

ahşap karkas nedir, ahşap karkas ölçüleri, ahşap karkas fiyatları, ahşap karkas modelleri, ahşap karkas nasıl yapılır,Ahşap Karkas Ev

Ahşap Karkas

Ahşap karkas, genellikle ev veya eve benzer yapılarda kullanılan imal türüdür. Hafif bir yapısı vardır. Bu tarz imal şekilleri günümüz de ki hali ile hem kaliteli hem de uygun bütçeli bir şekilde üretilmektedir. Ahşap karkaslar bu dönemler de oldukça yaygın bir yapı türüdür ve gelişmiş ülkelerin yarısında bu malzeme çok sıklıkla kullanılmaktadır. Ülkeler de ki her hava şartlarına karşı dayanıklı olan bu yapı uzun süreler sonra da başarılı sonuçlar elde etmiştir… Ahşap karkasların kaliteli ve modern bir duruşu vardır. Perspektif açısından da oldukça iyi bir görünüm sağlar. Bu ahşap karkaslar ev konusunda birçok özelliğe sahiptir. Yani, enerji verimliliği oldukça fazladır, sağlıklı bir yaşam sağlar, estetik ve modern görünüme sahiptir. Bu yapı da ki evlerin gelişmiş ülkeler de daha fazla kullanıldığı görülmektedir.

Ahşap Karkas Ev

Ahşap karkas malzemesi ile yapılan evleri insanlar sıcak bulmakta ve bu yüzden de sıklıkla tercih etmektedir. Ahşap karkaslar bilgisayar üzerinden tasarlanıp ve hesaplanıp fabrikalarda üretilir. Duvar panelleri, döşeme kirişleri ve çatı makasları binayı taşıyacak karkaslar oluşturmak üzere fabrika da bir araya getirilmektedir. OSB kaplanan çatının yüzeyi herhangi bir dış kaplama malzemesine hazır bir halde olmaktadır.
right
no-repeat;left top;;
auto

juyggy

RCsfcdN2WJA
700
400

Ahşap karkasların kaliteli ve modern bir duruşu vardır. Perspektif açısından da oldukça iyi bir görünüm sağlar. Bu ahşap karkaslar ev konusunda birçok özelliğe sahiptir. Yani, enerji verimliliği oldukça fazladır, sağlıklı bir yaşam sağlar, estetik ve modern görünüme sahiptir. Bu yapı da ki evlerin gelişmiş ülkeler de daha fazla kullanıldığı görülmektedir. Ahşap karkas malzemesi ile yapılan evleri insanlar sıcak bulmakta ve bu yüzden de sıklıkla tercih etmektedir.

Ahşap Karkas İmalatı

Ahşap karkaslar bilgisayar üzerinden tasarlanıp ve hesaplanıp fabrikalarda üretilir. Duvar panelleri, döşeme kirişleri ve çatı makasları binayı taşıyacak karkaslar oluşturmak üzere fabrika da bir araya getirilmektedir. OSB kaplanan çatının yüzeyi herhangi bir dış kaplama malzemesine hazır bir halde olmaktadır. Bu evlerin yapım aşaması öncelikle istenilen evin çizilmesi ile başlar daha sonrasında bilgisayardan özel programlar ile tasarlanır ve fabrikalarda üretimine başlanır. Yapılan duvar panelleri, döşeme kirişlerini ve çatı makaslarını kaplamak üzere OSB plakalar, binanın konstrüksiyonunu tamamlayacak tüm yapısal ahşap malzemeleri bu evi yanı ahşap karkasları oluşturmaktadır. Ahşap karkaslar yapının taşıyıcı sistemini oluşturacak tüm malzemeler öncelikle fabrika da hazırlanır ve sonrasında sevke hazır bir şekilde bekler. Daha sonrasında ise şantiyelerde çok kısa bir sürede montajı yapılır.

Ahşap Karkasın Avantajları

Enerji verimliliği çok fazladır. Ahşap karkaslar çok konforlu olduğu için elektrik düşük bir seviyede gelir. Kışın evler sıcak yazın da serin olmaktadır. Bu da oldukça iyi bir avantajdır. Depremlere dayanıklıdır. Zamandan avantaj kazanmanızı sağlar yani fabrikada üretilmiş yapıların montajı çok kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Çevre açısından da oldukça sağlıklıdır mesela zararlı emisyonların yayılımının azaltılmasını sağlar ve bu şekilde çevreyi de korur.
no-repeat;left top;;
auto

Bu evlerin yapım aşaması öncelikle istenilen evin çizilmesi ile başlar daha sonrasında bilgisayardan özel programlar ile tasarlanır ve fabrikalarda üretimine başlanır. Yapılan duvar panelleri, döşeme kirişlerini ve çatı makaslarını kaplamak üzere OSB plakalar, binanın konstrüksiyonunu tamamlayacak tüm yapısal ahşap malzemeleri bu evi yanı ahşap karkasları oluşturmaktadır. Ankara Çerçeve İmalatı ahşap karkaslar yapının taşıyıcı sistemini oluşturacak tüm malzemeler öncelikle fabrika da hazırlanır ve sonrasında sevke hazır bir şekilde bekler. Daha sonrasında ise şantiyelerde çok kısa bir sürede montajı yapılır. Enerji verimliliği çok fazladır. Ahşap karkaslar çok konforlu olduğu için elektrik düşük bir seviyede gelir. Kışın evler sıcak yazın da serin olmaktadır. Bu da oldukça iyi bir avantajdır. Depremlere dayanıklıdır. Zamandan avantaj kazanmanızı sağlar yani fabrikada üretilmiş yapıların montajı çok kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Çevre açısından da oldukça sağlıklıdır mesela zararlı emisyonların yayılımının azaltılmasını sağlar ve bu şekilde çevreyi de korur.
no-repeat;left top;;
auto


150

date
DESC
single-photo

Benzer Haberler

ÇERÇEVE

ÇERÇEVE

Çerçeve Ankara denildiğinde, 333 baskı, birbirinden farklı çeşitlilikteki çerçevelerle, en güzel anılarınız olan fotoğraflarınızı...

Yeni Haberler