Tuval Şase

tuval şase, ankara kanvas tablo

Tuval Şase

Tuval Şase

Tuval şase, kurutulmuş keresteden üretilmektedir. Bu tuval şase 4 köşelidir ve her köşesinden birbirine monte edilir bu şekilde ortaya tuval kasnağı dediğimiz şey ortaya çıkar. Bu işlem bitiminde tuval bezi gerdirilerek şasenin üzerine monte edilir. Tuval bezi %100 pamuklu bir bezden yapılmaktadır. Bu tuval bezi fazlasıyla kalın ve yırtılmalara karşı dayanıklılık gösterir. Tuval şasesini budakları ayıklanmamış, yaş ağaçtan ve ince bir yapı da üretmeleri mümkündür. Bu şekilde üretim yapan insanlar kandırmaya çok açıktır. Yani bu şekilde ki bir üretim hiç de sağlıklı değildir. Bu tarz malzemeleri kullanırsanız yaptığınız resim de çatlama, boyanın resim arkasına geçmesi vb. gibi problemler ortaya çıkabilir. Ahşap tuval şasesinde ise dikkatli olunmazsa çok çabuk kırılma söz konusu olabilir.

tuval şase, ankara kanvas tablo
Ankara Kanvas Baskı

Bu malzemelerde en çok kullanılan ve genel olarak kanvas tablo olarak adlandırılan bir türdür. Kanvas tablolar da dijital baskı makinelerinde bezlerin üzerine uygulanan bir tekniktir. Kanvaslar için kullanılan bu makinelerin kendine has mürekkepleri vardır. Bu makinelerde kullanılacak olan bezler sabitleyici bir sıvı ile kaplanır.
Ankara Kanvas baskı yaparken farklı programlardan yapılan tasarımlar makineler yardımı ile tuval bezlerinin üzerlerine basılır. Basım sonrası hangi malzeme ile yapıldıysa kuruma süresi ona göre beklenir ve kuruduktan sonra yüzey koruma uygulanır. Tabi bu yüzey koruma uygulaması her tuval için gerekli olmayabilir. Bu durum bez türüne göre değişiklik göstermektedir. Daha sonra isteğiniz üzerine bu bezler ya rulo halinde ya da şaseye gerilmiş bir biçim de sizin elinize ulaşır. Kanvas tablolara çözünürlüğü yüksek olmak şartı ile her türlü fotoğraf basılabilir aslında bu yönü kesinlikle çok güzeldir. Ama direkt boş bir tuval alıp bunu kendi tasarımlarınız ile süslemeniz daha çok hava katacaktır.

Benzer Haberler

Yeni Haberler