Pola Kart Fotoğraf Baskı

polo kart fotoğraf baskı, pola kart fotoğraf, pola fotoğraf baskı, polo kart fotoğraf, pola kart baskı, polo fotoğraf baskı, polaroid fotoğraf baskı, polo kart fotoğraf albümü

Pola Kart Fotoğraf Baskı

Fotoğraf Baskı

Pola kart fotoğraf baskı

 

Fotoğraflarınızın daha minimalist ve daha şık bir halde basılması tekniği diyebiliriz. Pola kart fotoğraf baskı için özel bir fotoğraf makinesi bile mevcuttur ismi Polaroid makinedir. Kısaca bir şipşak makine de denilebilir aslında. Çektiğiniz görüntülere anında ulaşmanız ve özel bir teknik ya da ön bilgi olmaksızın fotoğraflarınızı fiziksel olarak elde edebilmeniz sayesinde bu isim verilmiştir. Büyük makinelerin aksine polaroid makineler de çok kullanışlı bir üründür.

Polaroid fotoğraf baskı ankara

Biz 333 reklam ajansı olarak sunduğumuz bu Polaroid fotoğraf baskı ankara hizmetinde, anılarınızı nostaljik etkiye uygun minimalist özelliklere sahip olarak hayatınızın görsel bir ögesi haline getiriyoruz. Fotoğraflarının o nostaljik/retro havayı yakalaması ve günümüzün modasına da uygun bir dekor elde edebilmeyi isteyen müşterilerimiz tarafından tercih edilmektedir. Günümüzde, minik mandallarla, iplerle, led ışıklarla genellikle duvar üzerine bir dekor parçası olarak konumlandırılmaktadır. Özel günlerde kullanılmak üzere çeşitli sunumlarla hediye olarak bu ankara fotoğraf baskı ürünü sıkça tercih edilmektedir.  Boyutları çeşitli olmasının yanında genellikle fotoğrafların altında boş bir alan bırakılması sayesinde notlar ekleyerek fotoğraflar özelleştirilerek kullanılabilmektedir ki bu da, anıları daha özel kılmaktadır.

Pola kart Makineleri Nasıl Çalışmaktadır ?

 

 

Polaroid makineler, reaktif kimyasallar ile kaplı plastik ve negatif tabakalar içeren film paketleri ile doludur. Deklanşöre bastığınız an kameranın içinde bulunan silindirler pakette ki negatiflerden birini çıkartır ve kamera lensinin önüne koyar. Makinenin perdesi açıldığı an negatif film anlık bir şekilde sabit kalır ve film dışarıdan gelen ışığa maruz kalır. Belirlenmiş pozlama süresi bittiğinde ise kameranın içinde ki silindirler negatif durumda ki filmi çıkartır ve sonrasında fotoğraf elinize ulaşır.

 

 

Bütün analog makineler bildiğiniz gibi aynı şekilde  çalışmaktadır.

 

Fotoğrafı çektiğiniz de makine de bulunan ışık deliği çekilen nesneden yansıyan ışığın içeri girmesini sağlayacaktır . Fotoğraf makinelerinde bulunan lensler yuvarlak olması sayesinde ışığı her yönden geçirebilir. Yani makinenin içinden filme doğru tek bir yönden yansımaktadır. Fotoğraf makinelerinin içinde ki perde açıldığı anda yansıyan ışık oluşturduğu kalıbın hepsini kırmızı, yeşil ve mavi olmak üzere üç farklı katmandan oluşan bu filme çarptırır ve fotoğraf oluşur.

Polaroid makinelerin çalışmasın da ki sebep negatif filmlerin üzerinde bulunan gümüş bileşenlerin altında ki kimyasal reaksiyonlardır. Kimyasal katmanlar görüntü, geliştirici, zamanlayıcı ve asit katmanı olarak negatif filmin gümüş katman üzerinde renk üretimi sağlamak için kullanılacak olan kimyasal reaksiyon maddesine tepki verir. Gümüş katmanlar ışığı tutar ve bu olayda tepkimeye girecek kimyasallar kalıcı bir şekilde negatif üzerine yansıtılan ışığın rengini almaktadır.

 

Makinenin içinde ki silindirler, harekete geçtiği anda aynı zamanda aşağı yön de negatiflere basınç uygulayıp tepki vermesi beklenen kimyasalların, negatiflerin beyaz sınırlarda kalmasını sağlar. Sonrasında fotoğraf tamamlanmak için bir süre beklenir. Negatif renkler de ayarlandıkça fotoğraf grirenkten, renkli bir hale geçer. Polaroid kullanan insanlar fotoğrafların çekiminden sonra sallanması gerektiğini önermektedir.

Benzer Haberler

Yeni Haberler