Karkas


Karkas üründe bir yapıyı taşıyan ahşap iskelettir. .Normalde duvar panelleri, döşeme kirişleri ve çatı makaslarını yaygın olarak kullanılmalarına rağmen, kanvas tabloların  çerçevelerinde de buna rastlayabilirsiniz. Ahşap ev ve yapım şekli olan ahşap karkas sistem; nem, sürtünme, aşınma vb durumlara karşı dayanıklılık en yüksek yapı sistemidir.

Ahşap evler; Tomruk ve Kütük evlerinde kullanılan geçilmez sistemler de karkas olarak bilinir. Taşıyıcı sistem için yapıştırma veya vidalarla birbirine monte edilmiş payandalar, dikmeler, direkler bulunmaktadır. Ve duvarlarda izolasyon mümkündür. Karkasta 15-20 cm kesitindeki dikimler 80 cm ara ile taban kirişi üzerine oturtulur.Ahşap Karkas

Ahşap karkas ; üzerinde istediğimiz değişikliklerin yapılabilmesi, hafifliği, ısı, ses ve yangın yalıtım malzemelerinin ve tüm tesisatların karkas içerisinde gizlenebilmesi, sistemin yüksek kalitede ve uygun bütçede olması gibi avantajlara sahiptir. Tüm bu mükemmel özellikler ahşap karkas sistemi en çok tercih edilen malzeme haline getirir.

Ahşap karkas için kullanılan ağaç türleri; çerçeveler için çam,meşe olmasına rağmen diğer ürünlerde değişebilir. Özellikle inşaat söz konusu olunca yapının konumlandırılacağı alanın iklim şartlarına göre seçilmekle beraber genellikle ithal veya yerli çam, meşe, ceviz, kavak, selvi, kayın ve sedirdir.

 • İsmet Şahin
  Sıradan bir reklam, sıradan baskılar istemiyordum. Evet bir berber salonu olabilir ama dikkat çekici olsun istiyordum. Ben mesleğimde onlar da baskı sistemlerinde ehil kişilermiş, hayırlı işler dilerim.
  İsmet Şahin
 • Mürvet Ekin
  Sergim için o kadar telaşlanıyordum ki ya baskılar kötü olursa diye, iyi ki 333’e rastlamışım dedikleri gibi gülerek ayrıldım ve sergim mükemmel oldu.
  Mürvet Ekin
 • İlyas Kahraman
  İvedik’teki üretim tesislerine gittiğimde mütavazi bütçelerle ürün sunan bu şirketin aslında reklam dünyasının büyüklerinden olduğunu gördüm.
  İlyas Kahraman