Ankara Folyo Baskı

Ankara folyo baskı çalışmaları son dönemlerde ağırlıklı olarak tercih edilmekte olan PVC türünde arkası yapışkanlı baskı malzemeleri ile yapılmaktadır. Genel olarak folyo, başka herhangi bir malzemeye gereksinim duyulmadan pek çok yüzeye sorunsuz şekilde yapışmasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. İnsanların günlük yaşamlarında sıklıkla kullanmakta oldukları folyo, şimdilerde ise reklamcılık sektöründe kendine yer bulmaya başlamıştır. Folyo baskı çalışmalarında dijital baskı yöntemi kullanılarak folyonun üzerine baskı yapılmaktadır. Genel olarak mağazaların vitrinlerinde görülmekte olan yazılar folyo baskı tekniği kullanılarak hazırlanmaktadır. Kullanılmakta olan bu baskı tekniği ile beraber artık birçok farklı alanda firmalar tarafından arzu edilmiş olan grafik çalışmaları oldukça memnun edici sonuçları elde edebiliyorlar.

Folyo Baskı Ankara

Bununla beraber Ankara folyo baskı çalışmaları için kullanılmakta olan ve plotter olarak adlandırılan alet ile beraber folyoların üzerilerine arzu edilen resimleri çizimler veya yazılar oldukça rahat bir şekilde kesilebilmektedir. Baskı için kullanılmakta olan folyolar kendi içinde 3’e ayrılmaktadır. Normal folyolar cim vitrinlerinde, cephelerde, yönlendirmelerde ve tabelalarda sıklıkla tercih edilmektedir. Cast folyolar ağırlıklı olarak girintisi ve çıkıntısı çok fazla olan yerlerde örneğin araç kaplamalarında sıcak hava ile uygulanmaktadır. Yapılacak olan folyo baskının üzerine özel laminasyon uygulaması yapılması ile beraber baskının ömrü çok daha uzun olacaktır. Son seçenek olan şeffaf folyoda ise dijital baskı işlemi ters baskı şeklinde yapılmaktadır. Sonrasında ise baskı iç kısımdan yapıştırılacaktır.

Yapılacak Ankara folyo baskı çalışmaları hem iç hem de dış mekanlar için yapılabilmektedir. İç mekan için bu tarzda bir baskı yapılmak istendiği zaman dikkat edilmesi gereken en önemli detayların başında, sağlığa zarar vermeyecek materyallerin kullanılması gelmektedir. Herhangi bir sorun olmaması adına iç mekanlar için kullanılacak olan folyo baskıları için su bazlı boyalar tercih edilmektedir. Dış mekanlarda kullanılması adına folyo baskı uygulaması tercih edilmek istendiği zaman öncelik her zaman dış etkenlere karşı dayanıklılık olacaktır. Bu konuda istenilen sonuçların elde edilebilmesi adına ise solvent boyalar rahatlıkla kullanılarak arzu edilen çalışmaların yapılabilmesi sağlanmaktadır. Aynı zamanda dış mekanlar için yapılacak folyo baskılarda istenilen ebatlar sorunsuzca kullanılabilmektedir.

Ekim 14, 2020
folyo baskı ankara, folyo baskı fiyatları ankara, alüminyum folyo baskı, araç folyo baskı, dijital folyo baskı, folyo baskı etiket, latex folyo baskı,

Folyo Baskı

Folyo Baskı Ankara Folyo baskı, ısı, basınç ve metalik kağıt (folyo) kullanan özel bir baskı işlemidir. Bu, çeşitli malzemeler üzerinde farklı parlak tasarımlar ve grafikler oluşturmak […]